Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Seznam akcí

Nová doba nový život. Meziválečná architektura v lázních Luhačovice 1918-1948

28. 1. 2021 - 28. 9. 2021

Výstava seznamuje s architektonickým děním ve významném lázeňském městě v meziválečné éře. V Luhačovicích byla v tomto období realizována řada zajímavých staveb od předních českých architektů, například B. Fuchse, L. Machoně, J. Skřivánka, M. Kopřivy, E. Králíka, F. Roitha a O. Pořízky. Tato moderní meziválečná architektura lázeňské místo radikálně změnila. Každá z výrazných staveb je představena prostřednictvím fotografické a plánové dokumentace a výstava je doplněna modelem, orientační mapou, dobovými články, publikacemi i korespondencí architektů. Prezentované realizace patří ke kulturnímu dědictví nejen našeho kraje, ale i v celorepublikovém kontextu.


Výstava / ZUŠka za sklem

1. 3. 2021 - 31. 5. 2021

ZUŠka za sklem: výstava ve výkladech a oknech, k prohlédnutí bezpečně a kdykoliv. Výtvarné práce žáků ZUŠ Luhačovice, kteří stále tvoří navzdory všem omezením. 14 tematických zastavení prochází kolem obchodů a služeb v Luhačovicích, které čekají na vaši přízeň.
Děkujeme všem firmám a organizacím, které se k nám připojily a také za inspiraci Základní umělecké škole Uherské Hradiště.

 

Lázně Luhačovice,a.s., cukrárna Ice Café, Pekárna Merkur, Městská plovárna, P. P. Mode Pavlína Pavlíčková, MěDK Elektra, obuv FARE, Legenda Bar, Knihkupectví Lekešová, výběrový secondhand Mode Aktuell, tourist centrum SMĚNÁRNA, pekárna Svoboda Březík, cukrárna Dobrá naděje, pekařství Witka


Výstava / Velké ženy v malých lázních

1. 4. 2021 - 30. 11. 2021

Od dubna 2021 je na ulici Dr. Veselého návštěvníkům města zpřístupněna exteriérová výstava, kterou připravilo Muzeum luhačovického Zálesí. V tomto roce si připomínáme 140. výročí narození Marie Calmy Veselé, jejíž jméno nese i luhačovický okrašlovací spolek. Výstava má toto významné výročí připomenout a kromě osobnosti Marie Calmy představuje některé další emancipované ženy, političky, publicistky, bojovnice za ženská práva a umělkyně, které na konci 19. a počátkem 20. století pobývaly v luhačovických lázních a zapsaly se do jejich historie. Realizaci výstavy podpořil Luhačovický okrašlovací spolek Calma, Nadační fond Pramen a Město Luhačovice.


Výstava / Zapomenuté verše

28. 4. 2021 - 31. 5. 2021

Pouliční výstava milostné poezie z roku 1932 na stromech v ulicích Luhačovic. Květen bude jak má být, májový. Čerpáno z Lázeňských luhačovických zpravodajů.


Jarní rybářské závody

29. 4. 2021 - 2. 5. 2021


Komorní výstava plakátových prezentací ptačích budek a krmítek

1. 5. 2021 - 31. 5. 2021

Plakátové vizualizace některých nových designových budek a krmítek lze během měsíce května zhlédnout na komorní výstavě na lázeňské kolonádě. V letech 2020 a 2021 Trase ptačích krmítek a budek v Luhačovicích umístěny práce studentů a žáků Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti, Základní školy Velehrad a Základní umělecké školy v Uherském Hradišti.Plakátové prezentace vytvořili studenti SUPŠ Uherské Hradiště. Výstavu zrealizoval Luhačovický okrašlovací spolek Calma s podporou Nadačního fondu Pramen Luhačovice.


Nahoru