Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Seznam akcí

Prohlídka / Otevřené brány

1. 5. 2022 - 28. 9. 2022

Krásu architektury a umění spjatého s evropskou křesťanskou tradicí přibližuje krajský projekt Otevřené brány. 1. května 2022 byl zahájen čtrnáctý ročník projektu, který zve širokou veřejnost na komentované prohlídky sakrálních památek. V Luhačovicích můžete navštívit kostel Sv. Rodiny a kapli Augustiniánského domu v Pražské čtvrti, ta je k navštívení bez průvodce. 


Výstava / Olejomalby / František Kubina

7. 6. 2022 - 30. 6. 2022

Zabývá se malbou přírodních scenérií v Chřibech, Bílých Karpatech, na Valašsku a v Pomoraví, a to v proměnlivém rytmu různých ročních období. Kromě krajin, které při svých toulkách obdivuje ať je jaro nebo zima, také rád maluje polní nebo lesní květiny. Držitel světové ceny Salvadora Dalího, je také nositelem stříbrné medaile z francouzského Eskaru a vysokých ocenění za výtvarné umění z italské Kalábrie a severofrancouzského města Lille.

 


Přednáška / Záhady na dosah ruky / Arnošt Vašíček

17. 6. 2022


Koncert / Spektrum / Legenda bigbítu

17. 6. 2022

Tato královehradecká rocková legenda vznikla už někdy v roce 1972, kdy mladý talentovaný kytarista Jiří Kubát okolo sebe shromáždil další stejně mladé, instrumentálně zdatné hráče, za účelem provozování stylu, který v té době u nás letěl – blues rocku.

Soubor se nezaměřoval jen na interpretaci převzatých věcí (J. Hendrix, Cream), ale začal se prosazovat i svými vlastními skladbami. V letech 1972 – 75 se o něm hovořilo jako o nejlepším ve východních Čechách, což nakonec potvrdil nejen na tehdejších soutěžních rockových přehlídkách (první místa na festivalech v Příbrami – 1973 a v Ústí nad Orlicí – 1975) ale hlavně svými koncertními aktivitami (vystoupil mj. i v rockovém centru v Praze na Rokosce). V té době jeho největším hitem byla rocková adaptace známé Smetanovy Vltavy.


Koncert / Jiří Pospíchal a Vladimír Hollý

17. 6. 2022

Nadační fond Pramen Luhačovice srdečně zve na houslový recitál.


Prohlídka / Lázeňský pivovar

17. 6. 2022

Pojďte s námi na prohlídku...

Termín exkurze po dohodě na tel. 777 018 800 nebo na stránkách pivovaru.


Vracovjáci / slovácká dechová hudba

17. 6. 2022


Nahoru