Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

11. 8. 2022 | Aktuality z města | Autor:

Strážníci řešili autovraky, v ulici V Drahách jich bylo nejvíce

Strážníci řešili autovraky, v ulici V Drahách jich bylo nejvíce

Strážníci Městské policie Luhačovice v rámci provádění dohledu nad dodržováním čistoty na veřejném prostranství řešili v nedávné době několik odstavených autovraků. Událost s nejvyšším počtem autovraků byla evidována v ulici V Drahách, kde nezodpovědný majitel odstavil u místní komunikace devět vozidel.


Ve spolupráci s Odborem správy majetku města Luhačovice byla řešena další tři vozidla v místní části Kladná Žilín. Častou kontrolou a uplatněním zákonných oprávnění se podařilo majitele v obou případech přimět k jejich neprodlenému odstranění. Majitelé takových vozidel přitom riskují všechny postihy zcela zbytečně. Zbavit se autovraku je dnes celkem jednoduché, stačí ho odvézt na vrakoviště či do kovošrotu. Jejich seznam lze vyhledat na internetových stránkách Portál řidiče-vše pro motoristy https://www.portalridice.cz/, kde ho přijmou zdarma, nebo za něj i nějaké peníze vyplatí. Výše odměny závisí na konkrétním vozidle, jeho stavu, roku výroby, využitelnosti náhradních dílů a také je podstatné to, zda je o díly z daného vozu ještě zájem. Některá vrakoviště zajišťují i odtah vozidel zdarma. Tyto podmínky jsou umožněny díky státním dotacím pro vrakoviště za ekologické zpracování vyřazených vozidel.

Mgr. Michal Zámečník, velitel MP Luhačovice

 

   

Nahoru