20. 4. 2009 | Aktuality z města | Autor: Luhainfo

Nejlepší sportovci luhačovických klubů v roce 2008

V pátek 17. dubna vyhlásili na Valné hromadě TJ Slovan luhačovičtí sportovci mladé naděje, které podle jejich mateřských klubů a oddílů dosáhly v roce 2008 největších sportovních úspěchů. Organizátoři TJ Slovan a TJ Sokol tímto děkují všem sponzorům (CLIP paní Jílkové, UPOSS s.r.o., ...

V pátek 17. dubna vyhlásili na Valné hromadě TJ Slovan luhačovičtí sportovci mladé naděje, které podle jejich mateřských klubů a oddílů dosáhly v roce 2008 největších sportovních úspěchů. Organizátoři TJ Slovan a TJ Sokol tímto děkují všem sponzorům (CLIP paní Jílkové, UPOSS s.r.o., Zlínské stavby a.s., Renostav s.r.o., Zálesí a.s.,Město Luhačovice), díky kterým si mladí sportovci odnesli pěkné ceny.

Bez pořadí byly oceněny tři družstva a kolektivy. Žáci oddílu orientačního běhu (Jonáš Hubáček, Štěpán Mudrák, Bára Vavrysová, Jana Kunčarová), ve výběru Zlínského kraje získali bronz na MČR družstev, všichni dosáhli i skvělých individuálních výsledků a obsadili medailové pozice v nejvyšší soutěži žáků - Moravsko Slezském žebříčku. Oceněny byly také opory týmu mladších žáků házené (David Březovský Michal Kolařík, Ondřej Vavrys), které společně se svými spoluhráči přivezly bronz z přeboru České obce sokolské. Třetím oceněným kolektivem byli opět orientační běžci, tentokrát dorostenci (Jiří Slezák, Jakub Vlažný, Jiří Valenta, Michal Hubáček, Pavla Hubáčková, Blanka Cahlová, Šárka Kukolová), kteří získali prestižní třetí místo v české lize klubů 2008. Ocenění jednotlivci byli rozděleni do tří skupin, opět organizátoři nestanovovali pořadí. V první skupině byli jmenováni Marek Chmela (softbal), Jiří Valenta (orientační běh), Kateřina Matulíková (kuželky), Blanka Cahlová (orientační běh), Michal Šťourač (stolní tenis).

Dále si pro cenu a věcné dary přišli Marek Cahel (orientační běh), Josef Kuchař (fotbal), Michaela Semelová (kuželky), Daniel Mikel (cyklistika). Ve třetí skupině byl pozván k převzetí ceny pouze jeden mladší dorostenec oddílu orientačního běhu Michal Hubáček, který získal titul mistra ČR v kategorii H16 na krátké trati, v celkovém pořadí celostátního žebříčku skončil třetí a svými vynikajícími výkony si zajistil nominaci na Mistrovství Evropy, kde skončil v jednom závodě osmý ve druhém šestnáctý. Za své výkony byl vybrán mezi tři nejlepší sportovce, které ocení hejtman Zlínského kraje. Všem oceněným děkujeme za výbornou reprezentaci Luhačovic a blahopřejeme.