Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

7. 2. 2011 | Kultura | Autor: Olga Skovajsová

Luhačovičtí ochotníci Jednou za rok? poosmé

Diváky letošního představení luhačovických ochotníků, kteří si říkají Jednou za rok?, čeká v březnu stominutová podívaná, která určitě nezklame. Můžeme se těšit nejen na tradiční humor a skvělé herecké výkony, ale i na nový prvek - písně. Autorka hry, třiatřicetiletá Jaroslava Hynštová, dodržela slib z m...


Diváky letošního představení luhačovických ochotníků, kteří si říkají Jednou za rok?, čeká v březnu stominutová podívaná, která určitě nezklame. Můžeme se těšit nejen na tradiční humor a skvělé herecké výkony, ale i na nový prvek - písně. Autorka hry, třiatřicetiletá Jaroslava Hynštová, dodržela slib z minulého roku a napsala zbrusu novou hru žánru westernového. "Rychlé kulky z Creegle Townu" jsou neotřelou podívanou o třinácti hercích. Hlavní postavu si zahraje Adam Poncza, který po dobu představení téměř neopustí scénu, druhou velkou roli bude hrát David Kuczynski, který si zahraje dvojroli otce a strýce hlavního hrdiny.
" Od loňska se nic nezměnilo, uvidíte stejné herce jako loni. Snad jsme jen letos o rok starší a divadelně vyspělejší. Děj vypráví příběh holobrádka z města, jehož intelekt a intelektuálština velmi vadí jeho otci. Ten z něho chce udělat pravého muže, a proto ho pošle na Divoký západ, ať pozná život pravého muže...", vysvětlila při jedné ze zkoušek souboru režisérka Jaroslava Hynštová.
Autorka se inspirovala kultovním filmem Limonádový Joe a spaghetti westerny Sergia Leoneho (např. Tenkrát na Západě, Hodný, zlý a ošklivý). Nové texty k nejznámějším westernovým písním složili Josef Michálek, David Kuczynski a Šárka Hánová. Hudební stránku zajistí notoricky známé písně ze starých filmů.
"Protože v našem souboru je mnoho hudebně nadaných lidí, tak jsme si texty k písním složili sami. Známé filmové písně jsme přehráli na klavír nebo kytaru a přidali k nim naše originální texty. Jedině poslední písnička je čistě autorská," dodala Jaroslava Hynštová.
Premiéra westernové veselohry "Rychlé kulky z Creegle Townu" je plánována na pátek 18. března, repríza o den později. Lístky na novou hru luhačovických ochotníků si můžete zakoupit od 14. února v Městském informačním centru  Luhainfo.

Nahoru