Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

3. 3. 2011 | Kultura | Autor: Luhainfo

Příběhy hraběcích lázní

Již hojně navštívená vernisáž výstavy nazvané Příběhy hraběcích lázní v sobotu 26. února v Muzeu Luhačovického Zálesí, dávala tušit, že se pracovníkům muzea povedl mimořádný počin a jejich více než tříleté úsilí vzbudí mimořádnou pozornost. O tom, že šlechtický rod Serényiů, vlastnící zdejší panst...


Již hojně navštívená vernisáž výstavy nazvané Příběhy hraběcích lázní v sobotu 26. února v Muzeu Luhačovického Zálesí, dávala tušit, že se pracovníkům muzea povedl mimořádný počin a jejich více než tříleté úsilí vzbudí mimořádnou pozornost. O tom, že šlechtický rod Serényiů, vlastnící zdejší panství od roku 1629, měl nezastupitelnou úlohu při rozvoji lázní i města, již dnes nikdo nepochybuje, ale vzhledem k tomu, že v místním zámku nezůstalo po roce 1945 téměř vůbec nic, toto šlechtické sídlo i život jeho obyvatel zůstávaly velkou neznámou až do těchto dnů, kdy se muzejnímu týmu Blanky Petrákové povedlo soustředit poprvé v Luhačovicích mnoho předmětů z luhačovického i lomnického zámku. Díky spolupráci muzea s Národním památkovým ústavem, zámkem v Lysicích městem Lomnice a dalšími máte ojedinělou možnost nahlédnout do života luhačovického zámku a jeho obyvatel prostřednictvím unikátních obrazů, rodinných portrétů, předmětů denní potřeby, dosud neznámých fotografií, fraku královského a císařského komořího, ve kterém je vyobrazen poslední moravský hejtman Otta a další exponátů.
Výstava v muzeu (budova MěDK Elektra) je otevřena denně mimo pondělí od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 až do 30. října.

Nahoru