Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

7. 3. 2011 | Kultura | Autor: Olga Skovajsová

Luhačovické šibřinky 2011

Na čtyřicet masek bavilo účastníky šibřinkového veselí v sobotu 5. března v místní sokolovně. Letošní 71. šibřinky s rázem "To zas bude cirkus", se podle organizátorů TJ Sokol a TJ Slovan Luhačovice opravdu vydařily.
"Sešel se zhruba stejný počet lidí jako minulé roky, lidí kteří se nebojí...


Na čtyřicet masek bavilo účastníky šibřinkového veselí v sobotu 5. března v místní sokolovně. Letošní 71. šibřinky s rázem "To zas bude cirkus", se podle organizátorů TJ Sokol a TJ Slovan Luhačovice opravdu vydařily.
"Sešel se zhruba stejný počet lidí jako minulé roky, lidí kteří se nebojí obléct do masky. V sále se předvedl Ruský cirkus, klauni, šašci, siamská dvojčata... Já si myslím, že lidé se ohromně bavili. Šibřinky staví na luhačovjanech, ale vždycky nás potěší, když přijdou tak říkajíc přespolní a i ti se dobře baví," shrnul Petr Mikulec, starosta TJ Sokol Luhačovice.
Do budoucna organizátoři plánují, že by při vstupu do sálu každý dostal škrabošku nebo čepičku, něco co by připomínalo maškarní veselí, aby atmosféra v sále byla ještě lepší.
"Letošní tombola byla velmi podařená. Výtěžek tomboly je už tradičně věnován na sport dětí a mládeže. Jednou z hlavních cen byl barevný televizor. Myslím si, že kdo získal cenu v tombole, byl spokojený," dodal Petr Mikulec, starosta TJ Sokol Luhačovice.
V nedělním odpoledni vystřídaly dospělé masky princezny, kovbojové a zvířátka. Na uspořádání dětských šibřinek se podílel TJ Slovan, TJ Sokol a Dům dětí a mládeže. Děti čekalo odpoledne plné her, soutěží a písniček.
"Já si myslím, že letos je tu stejný počet lidí jako loni, jen ty masky jsou asi bohatší a nápaditější. Loni jsme tady měli hodně berušek a princezen a letos, když se podíváte do sálu, tak stále převládají princezny a navíc přibyli Batmani a Spidermani," vysvětlila Táňa Heinzová, členka výboru Sokola Luhačovice. Obrazové zpravodajství z této akce sledujte od úterý 8. března v týdeníku na www.luhacovice.cz.

Nahoru