Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

7. 3. 2011 | Kultura | Autor: Luhainfo

Masopustní průvod

Více než 30 členný masopustní průvod folkloristů ze souboru Malé Zálesí a jejich příznivců připomněl obchůzkou Luhačovic v sobotu 5. března, že se již nezadržitelně blíží Popeleční středa, která je počátkem čtyřicetidenního postního období před Velikonocemi. Maskám, které obcházejí města a obce v obdob...


Více než 30 členný masopustní průvod folkloristů ze souboru Malé Zálesí a jejich příznivců připomněl obchůzkou Luhačovic v sobotu 5. března, že se již nezadržitelně blíží Popeleční středa, která je počátkem čtyřicetidenního postního období před Velikonocemi. Maskám, které obcházejí města a obce v období masopustu je vše dovoleno, v každém navštíveném domě je mají přijmout, pohostit, neodmítnout masopustní tanec, napíchnout slaninu na šavli a dát symbolický dar, auta projíždějící městem by měla zaplatit symbolické mýtné. V sobotu byly v Luhačovicích všechny tradice dodrženy a malí i velcí účastníci masopustu si zaslouženou pozornost kolemjdoucích i navštívených domů po zásluze užívali.


Nahoru