Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

9. 3. 2011 | Kultura | Autor: Luhainfo

Pochovávání basy

Příjemné povyražení mohli zažít všichni, kteří i počátkem pracovního týdne zavítali do luhačovické sokolovny v úterý 8. března na tradiční pochování basy, které pořádal místní lyžařský oddíl. Po připomenutí masopustních zvyků a tanců folklorním souborem Malé Zálesí, již všichni očekávali příchod p...


Příjemné povyražení mohli zažít všichni, kteří i počátkem pracovního týdne zavítali do luhačovické sokolovny v úterý 8. března na tradiční pochování basy, které pořádal místní lyžařský oddíl. Po připomenutí masopustních zvyků a tanců folklorním souborem Malé Zálesí, již všichni očekávali příchod průvodu masek s basou a nezbytným kostelníkem a farářem, který každoročně vtipnými průpovídkami vzpomene nejdůležitější události ve městě i mimo něj. Obrazové zpravodajství z této akce můžete sledovat v našem týdeníku od úterý 15. března na www.luhacovice.cz.

Nahoru