Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

4. 4. 2011 | Kultura | Autor: Olga Skovajsová

Pátá Noc s Andersenem byla pohádková a trochu strašidelná

Noci s Andersenem

Luhačovická knihovna a dům dětí a mládeže se v pátek 1. dubna zapojili do celoevropského svátku knihy Noci s Andersenem. Z původně 30 přihlášených, pohádkovou noc nakonec absolvovalo jen 24 dětí, protože hodně dětí onemocnělo. O projekt Noc s Andersenem je vždy velký zájem, proto se začíná přihlašovat už měsíc předem. Pro děti byl už tradičně připraven bohatý program. Letošní novinkou bylo promítání animovaného filmu Megamysl. V knihovně svá kouzla dětem předvedl devatenáctiletý kouzelník Adam Šuráň z Horní Lhoty.


"Máme tady literární kvízy. Budeme hrát oblíbený kufr (což je hádání předmětů, které děti neznají). Tradičně přivítáme vzácného hosta, ředitele ZŠ Romana Leblocha. Děti se na něho vždy velice těší," vysvětlila knihovnice Milana Mikulcová.

"Určitě je potřeba pochválit organizátory. Dnes je kniha opravdu cennost, ke které se děti vracejí čím dál méně. Je dobře, že pracovnice knihovny a zaměstnanci DDM každý rok "andersenovku" uspořádají," pochválil Roman Lebloch. A nebylo by to spaní na zámku, kdyby pro malé čtenáře nebyla připravena noční hra a orientační poznávací hra ve strašidelných prostorách zámku.

"Pro děti je nachystáno spoustu dobrodružství, zámek je připravený a já už se moc těším, jak si to děti užijí," dodala ředitelka DDM Luhačovice, Eva Tomalová.

Do jedenácté Noci s Andersenem se letos zapojilo 933 řádně zaregistrovaných čtecích míst střední Evropy. Letošním tématem byla spojitost s pohádkami spisovatele Václava Čtvrtka, který se narodil 4. dubna 1911 v Praze. (V loňském roce to byl Edgar Allan Poe.) Nocovalo se ve veřejných i školních knihovnách, školních třídách, klubovnách, nemocnicích a ústavech. Celkem se do Noci s Andersenem 2011 zapojilo 300 škol v ČR, 485 knihoven v ČR, 7 ve Slovinsku, 49 v Polsku, 169 na Slovensku, 7 v ostatních zemích.

Nahoru