Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Seznam akcí

Prohlídka / Otevřené brány

1. 5. 2022 - 28. 9. 2022

Bezplatné prohlídky s průvodcem


Výstava / Zdeněk Kurečka / K vrcholům hor

15. 5. 2022 - 5. 6. 2022

Od dětství se věnoval kresbě, střediskem jeho zájmu byly zpočátku městské motivy a vytváření kompozic historických objektů. Později se začal zajímat o malbu olejem, ve které se zdokonalil a této technice zůstal věrný do dnešních dnů. Autor usiluje o zachycení motivů ve svém typickém pojetí, které je od jiných umělců odlišeno svým barevným a kresebným rukopisem. Jeho malba je vzdušná, pokrývající celé plochy obrazů. Zkušenost v kresbě mu dovolila proniknout do krajinářských témat, které jej uchvacují a kterým se věnuje s velkým nasazením. V poslední době se věnuje i abstraktní malbě, kterou naleznete na stránkách www.kurecka.com.


Koncert / Ivo Jahelka a Miroslav Paleček

19. 5. 2022


Film / Betlémské světlo

19. 5. 2022

Komedie, ČR 2022, 99 min., přístupný bez omezení
Režie: Jan Svěrák
Předloha: Zdeněk Svěrák (kniha)
Příběh o stárnoucím spisovateli, kterému začnou vcházet do života postavy z jeho vlastních povídek. Scénář byl napsán podle povídek Ruslan a Ludmila, Fotograf a Betlémské světlo.

Hrají: Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová, Tereza Ramba, Vojtěch Kotek, Ondřej Vetchý, Jitka Čadek Čvančarová, Vladimír Javorský…

 


Beseda / První světová válka a Luhačovice

19. 5. 2022

Beseda s autorkou Bárou Čandovou


Prohlídka / Funkcionalismus v Luhačovicích

19. 5. 2022

Pojďte s námi na prohlídku...

Objednávky prohlídek na tel. 577 103 692 


Nahoru