Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Seznam akcí

Výstava / Olejomalby / František Kubina

1. 10. 2022 - 14. 10. 2022

Zabývá se malbou přírodních scenérií v Chřibech, Bílých Karpatech, na Valašsku a v Pomoraví, a to v proměnlivém rytmu různých ročních období. Kromě krajin, které při svých toulkách obdivuje ať je jaro nebo zima, také rád maluje polní nebo lesní květiny. Držitel světové ceny Salvadora Dalího, je také nositelem stříbrné medaile z francouzského Eskaru a vysokých ocenění za výtvarné umění z italské Kalábrie a severofrancouzského města Lille.

 


Film / Zaměstnanec měsíce / premiéra

6. 10. 2022

Komedie, Francie, 2022, 83 min., nevhodný do 12 let

Režie: Jérôme Commandeur
Vincent chtěl být celý život státním úředníkem, aby mohl naplno využívat výhody pohodlného úřednického života. Ke všemu ještě nemůže podle zákoníku práce dostat výpověď, takže má teplé místečko až do důchodu. Jednoho dne se ale jeho život obrátí vzhůru nohama. Ale vše zlé je k něčemu dobré a kdo ví, třeba se i zamiluje…
Hrají: Christian Clavier, Valérie Lemercier, Nicole Calfan, Laetitia Dosch, Gérard Darmon...


Vernisáž výstavy / Dušan Samo Jurkovič / Známý a neznámý

6. 10. 2022

Srdečně Vás zveme na zahájení výstavy v Muzeu luhačovického Zálesí. Výstava představuje nové poznatky o působení achitekta Dušana Samo Jurkoviče v období první republiky. Výstava vznikla ve spolupráci se Spolkem architeků Slovenska a její hlavní část připravili architekti Ing. arch. Peter Žalman, CSc. a Ing. arch. Vladimír Hain, PhD.

Vernisáž se koná ve čtvrtek 6. října 2022 v 17.00 hodin.


Nahoru