Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Seznam akcí

Prohlídka / Otevřené brány

1. 5. 2023 - 29. 9. 2023

Krásu architektury a umění spjatého s evropskou křesťanskou tradicí přibližuje krajský projekt Otevřené brány. 1. května 2023 byl zahájen patnáctý ročník projektu, který zve širokou veřejnost na komentované prohlídky sakrálních památek. V Luhačovicích můžete navštívit kostel Sv. Rodiny a kapli Augustiniánského domu v Pražské čtvrti, ta je k navštívení bez průvodce. 


Výstava / Terarijní zvířata / Martin Rokos, Teráriumzlin

4. 7. 2023 - 3. 9. 2023

Prohlídka a prodej terarijních zvířat. Hadi, ještěrky a gekoni, želvy, obojživelníci, největší pavouci světa, sbírky motýlů a bezobratlých živočichů (krabi, brouci atp.)

V nabídce zvířat můžete najít :

Sklípkani: nabídka druhů, které jsou ve více kusech. Je možné objednat i jiné druhy, které nemám. Přes prověřené chovatele mohu sehnat přes sto druhů, jež jsou momentálně na trhu.

Štíři: aktuální nabídka

Plazi: nabídka hadů a ještěrů. Jednotlivé druhy jsou rozděleny dle toho, jestli pocházejí z vlastních odchovů, odchovů od jiných chovatelů nebo z importu. Všichni hadi samostatně přijímají živou popř. mraženou potravu ( snažím se to u většiny jedinců střídat, aby jedli oboje ). Importované druhy prošly řádnou karanténou v EU, jsou odčervené popř. dostaly léky vhodné pro daný druh.

Ostatní: bezobratlí: strašilky, krabi, brouci a jiný hmyz

Více zde: http://terariumzlin.webnode.cz/nabidka-zvirat/


Hudba / VientoMarero duo / Michaela a Jiří Meca

19. 8. 2023

 

Koncert klasické hudby flétnistky Michaely Meca a kytaristy Jiřího Meca. Manželé Mecovi spolu hrají od roku 2009. Na VŠMU v Bratislavě studovali komorní hru u prof. Jozefa Zsapky. Členové dua celoročně studují skladby českých i zahraničních autorů zoblasti klasické i soudobé hudby včetně jazzu. Pravidelně koncertují jak v ČR, tak v zahraničí: Slovensko, Polsko, Litva, Německo, Itálie. Byli pozváni na hudební akce a festivaly: Mezinárodní gitarový festival Modra (SK), Rýmařovský hudební festival, Kytarové dny Uničov, Brossmannův festival duchovní hudby, Vizovické zámecké léto Aloise Háby, Veselská ozvěna, Nedeľné matiné (SK), Předplatného pro milovníky krásné hudby – Opava, koncerty v rámci KPH a další. V roce 2017 vydali debutové CD, nahrané v Českém rozhlase, vydané ve vydavatelství Stylton, obsahující originální skladby pro flétnu a kytaru. Duu byly věnovány skladby od Evgeny Irshaie (SK) a Michalise Andronikou (GR).

Program:
František Benda (1709 – 1786) Sonata ine minor, Op. 5* Adagio
Allegro
Allegro assai
Maurice Ravel (1875 – 1937) Bolero*
Camille Saint-Saëns (1835 - 1921) Odelette, Op.162*
AlexandreGlize (1983*) Viento tanguero (věnováno VMD)
Evgeny Irshai (1951*) Luna e barca,vento e mare (věnováno VMD)
Carl Reinecke(1824 – 1910) Balladeop. 288*
Szymon Gołąbek (1986*) Tierra del Fuego Invitacion
Valsperuano
Danza carioca
Tango
Festival de samba
*arr. Jiří Meca


Nahoru