Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Seznam akcí

Nová doba nový život. Meziválečná architektura v lázních Luhačovice 1918-1948

28. 1. 2021 - 28. 9. 2021

Výstava seznamuje s architektonickým děním ve významném lázeňském městě v meziválečné éře. V Luhačovicích byla v tomto období realizována řada zajímavých staveb od předních českých architektů, například B. Fuchse, L. Machoně, J. Skřivánka, M. Kopřivy, E. Králíka, F. Roitha a O. Pořízky. Tato moderní meziválečná architektura lázeňské místo radikálně změnila. Každá z výrazných staveb je představena prostřednictvím fotografické a plánové dokumentace a výstava je doplněna modelem, orientační mapou, dobovými články, publikacemi i korespondencí architektů. Prezentované realizace patří ke kulturnímu dědictví nejen našeho kraje, ale i v celorepublikovém kontextu.


Výstava / Velké ženy v malých lázních

1. 4. 2021 - 30. 11. 2021

Od dubna 2021 je na ulici Dr. Veselého návštěvníkům města zpřístupněna exteriérová výstava, kterou připravilo Muzeum luhačovického Zálesí. V tomto roce si připomínáme 140. výročí narození Marie Calmy Veselé, jejíž jméno nese i luhačovický okrašlovací spolek. Výstava má toto významné výročí připomenout a kromě osobnosti Marie Calmy představuje některé další emancipované ženy, političky, publicistky, bojovnice za ženská práva a umělkyně, které na konci 19. a počátkem 20. století pobývaly v luhačovických lázních a zapsaly se do jejich historie. Realizaci výstavy podpořil Luhačovický okrašlovací spolek Calma, Nadační fond Pramen a Město Luhačovice.


ZRUŠENO / film / Nebe / Premiéra / Klubový film

13. 9. 2021

Dokument, ČR 2021, 71 minut., vstupné 130 Kč
Celovečerní dokumentární snímek T. Etzlera, prvního českého novináře oceněného cenou Emmy, který působil sedm let na vlastní kůži zažíval. Dokument silně kontrastuje s mikrosvětem, který objevil v malé vesnici na severovýchodě Číny a řeší některá z největších témat moderní Číny: politika jednoho dítěte, lidská práva, nedostatek svobody.


Výstava / Věznice Uherské Hradiště

13. 9. 2021 - 31. 12. 2021

Němý svědek zločinů nacismu a komunismu, kulturní památka, poslední z neopravených velkých objektů v centru Uherského Hradiště - to areál místní věznice. O záchranu bývalé věznice, její důstojné využití a přeměnu nejvýznamnější části na Národní památník obětí totalitních režimů usiluje spolek Memoria. Ten vznikl roku 2009, kdy hrozila objektu veřejná dražba. Dnes spolek přináší na osmi panelech s velkoformátovými fotografiemi vnitřních prostor areálu a s apelativními i sugestivními texty malou výstavu, nazvanou stručně Věznice Uherské Hradiště, která spadá do nekončícího úsilí nezapomínat a nezapomenout. 

Spolek Memoria - Věznice Uherské Hradiště (veznicehradiste.cz)


Nahoru