Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Seznam akcí

Výstava fotografií / Pavel Trhoň / Detaily z přírody

2. 11. 2023 - 29. 11. 2023

Primárním cílem této výstavy s názvem "Inspirace přírodou Chlumecka a Novobydžovska" bylo prezentovat krásy přírody Chlumecka a Novobydžovska prostřednictvím detailů, které jsem zachytil při svých náhodných i plánovaných potulkách krajinou, jíž jsem dlouholetým obdivovatelem. Původní regionální vymezení ale může být pominuto a výstava může být pojata obecněji, bez uvedení regionu, jako např. "Detaily z přírody" či "Inspirace přírodou" apod.

Pomocí fotografií nechci jen dokumentovat jednotlivé druhy, ale i přinášet neobvyklé a zajímavé pohledy, které často zůstávají běžnému pozorovateli utajeny. Budu rád, když fotografie potěší oko návštěvníka výstavy, ale pokud v něm tato výstava vyvolá zvýšený zájem o přírodu a uvědomění si nezbytnosti její ochrany, pak bude její poslání zcela naplněno.

https://sites.google.com/view/paveltrhon-fotovystava/home / https://www.trhon.cz/priroda/druhy 


Výstava / Bude zima, bude mráz

9. 11. 2023 - 3. 3. 2024

Muzeum luhačovického Zálesí vás zve na výstavu ze sbírek Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, představující život našich předků v zimním období. 


Přednáška / Vitamín C

10. 11. 2023

Srdečně Vás zveme na přednášku paní Mgr. Ivy Kyselkové. Dozvíte se jak blahodárný vliv na naše tělo vitamín C má a přitom je tak jednoduše dostupný. Neváhejte a přijděte. Počet míst je omezen na 50. Cena vstupenky 500,-Kč
“Vitamín C je jedna z nejbezpečnějších látek na Zemi. Naučme se ho využívat ke svému prospěchu. My, lidé, jsme na rozdíl od pejsků a kočiček přišli o schopnost vytvořit si v našem těle tolik vitamínu C, kolik potřebujeme…Projdeme si reakce a účinky, kde je vitamín C nutný, ale též si projdeme další oblasti, kde by pomáhal, kdyby ho naše tělo mělo dostupné. Probereme si jednotlivé formy vitamínu C. A mnohé další, aby pro vás vitamín C nebyl neznámou.”


Nahoru