Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

23. 5. 2011 | Kultura | Autor: Olga Skovajsová

Černobílý Tobogan z Luhačovic

Tobogán

V prvorepublikovém stylu se nesl živý přenos vysílaný Českým rozhlasem 2 - Praha, v sobotu 21. května v pět minut po jedenácté z proslulého Night clubu Wellness hotelu Alexandria. Moderátor Aleš Cibulka a režisérka pořadu Yvona Žertová i tentokrát vybírali hosty velmi pečlivě.


Sám moderátor i všichni účinkující mají k době první republiky velmi dobrý vztah. Opravdový znalec architekt Tomáš Michálek obdivoval některé stavby, hudbu i společenskou úroveň lidí. Ladislav Frej se i v civilu vyznačuje noblesou a v Luhačovicích strávil nejedno léto. Herečka Zdena Herfortová si zahrála několik rolí vsazených do doby 1918 - 1938 (hrála v seriálu Četnické humoresky). Dalšími zábavnými hosty byly modistky Vlaďka Dobiášová a Radka Chabičovská, které přiblížily tehdejší módu, zvláště pak klobouky, které si dámy z osazenstva mohly vyzkoušet. Jednotlivé moderátorské vstupy zpestřila dobová kapela Melody Gentleman Lednice.

"Na všechny přenosy Toboganu, a už ho dělám sedmým rokem, se pečlivě připravuji. Snažím se vždy zjistit všechno možné o tom tématu, které mám. Že třicátá léta minulého století, doba černobílých filmů je mi hodně blízká, tak ta příprava nemusela být tak velká," uvedl těsně před přímým přenosem Aleš Cibulka, moderátor pořadu Tobogan.

"Dnes je to tady mimořádná záležitost, my bychom rádi vyjížděli do jiných měst, ale obvykle vysíláme z Prahy z Divadla U Hasičů a na jiná místa vyjíždíme tak maximálně dvakrát do roka. Inspiroval mne Club v hotelu Alexandria, my jsme tady byly s kolegyní normálně v lázních a když jsme viděly to zařízení, ty velké černobílé fotografie na zdech, tak jsme si říkaly - Aleš Cibulka, ty jeho knížky o prvorepublikových hercích....V únoru jsme to viděly a vidíte, je květen a jsme tady," dodala s úsměvem režisérka pořadu Tobogan Yvona Žertová.

Reprízu jedinečného pořadu Českého rozhlasu 2- Praha můžete poslouchat v sobotu 28. května tři minuty po půlnoci.

My jsme z Night clubu Wellness hotelu Alexandria pořídili záznam, ten můžete sledovat v Týdeníku na www.luhacovice.cz od úterý 31. května.

Nahoru