Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

4. 1. 2005 | Aktuality z města | Autor: Luha-info

Vzkazy budoucím generacím

V květnu 2004 se při příležitosti Otevírání pramenů místní děti i dospělí zamýšleli nad budoucností, nad tím, jak budou vypadat Luhačovice za 100 let. Z dětských prací byla vytvořena výstava a všichni mohli napsat svůj vzkaz budoucím generacím. Když organizátoři přemýšleli, kam vz...


V květnu 2004 se při příležitosti Otevírání pramenů místní děti i dospělí zamýšleli nad budoucností, nad tím, jak budou vypadat Luhačovice za 100 let. Z dětských prací byla vytvořena výstava a všichni mohli napsat svůj vzkaz budoucím generacím. Když organizátoři přemýšleli, kam vzkazy uložit, rozhodli se pro věž kostela Svaté Rodiny.

Kostel Svaté Rodiny byl vysvěcen v roce 1997 a stal se symbolem moderních Luhačovic, místem pro setkávání rodin, útočištěm dětí a mládeže.

V neděli 26. prosince 2004 na svátek Svaté Rodiny byla schránka se vzkazy, k nimž se v Luhačovických novinách ještě vrátíme, požehnána P. Hubertem Wójcikem, doplněna o některé další materiály o Luhačovicích dnešní doby a uložena do věže.

Nahoru