29. 4. 2014 | Sport | Autor: Hana Slováková

Nejlepší sportovci luhačovických klubů v roce 2013 oceněni

Tělovýchovná jednota TJ Slovan Luhačovice hodnotila v pátek 25. dubna na valné hromadě svoji činnost v roce 2013. Součástí programu bylo i ocenění nejlepších sportovců a kolektivů luhačovických klubů v roce 2013.

„Valná hromada bilancuje rok 2013 jak po stránce ekonomické, tak také společenské a především sportovní. Naše jednota má kolem 230 členů a máme poměrně široký záběr. Sportovních úspěchů byla celá řada, jak na republikové, tak také na mezinárodní úrovni. Ty nejlepší chceme dnes ocenit," řekl předseda TJ Slovan Petr Mikulec.

Ze sportovních kolektivů bylo oceněno družstvo dorostenců orientačního běhu: Jonáš Hubáček, Štěpán Mudrák, Jan Slíva, Vojtěch Sýkora, Libor Černocký, Barbara Vavrysová, Martina Papugová a Klára Končáková, které získalo stříbrné medaile na Mistrovství České republiky a zvítězilo v celoroční soutěži České ligy klubů dorostu 2013.

Dále si pro cenu přišli mladší dorostenci oddílu házené TJ Sokol Luhačovice David Březovský, Michal Kolařík, Martin Šůstek a Jan Černocký, kteří nastupují v družstvu, které bojuje o přední příčky 2. ligy – Morava.

Z jednotlivců byli oceněni: orientační běžec Jan Vopařil, zařazený do výběru dorostenecké reprezentace, nadějný fotbalista Sebastian Daňo, členka oddílu orientačního běhu Barbara Vavrysová, která získala na Mistrovství České republiky zlato v nočním OB, stříbro ve sprintu, stříbro na klasické trati, nominovala se do reprezentačního výběru na ME dorostu, kde získala zlatou medaili ve štafetách. Je členkou reprezentačního družstva dorostu.

Dále si pro cenu přišli: orientační běžci Vojtěch Sýkora, který vyhrál Celostátní žebříček mladších dorostenců 2013, na Mistrovství České republiky získal zlato ve sprintu bronz na krátké trati, bronz v nočním OB, nominoval se do reprezentačního výběru na ME dorostu, je členem reprezentačního družstva dorostu. Jonáš Hubáček, který v kategorii starších dorostenců ukončil sezonu ziskem čtyř medailí a je zařazen do juniorské reprezentace. Juniorský mistr světa Michal Hubáček, který měl velmi úspěšný rok: na Mistrovství světa juniorů 2. místo ve sprintu, 1. místo ve štafetách, 9. místo na klasické trati, na Mistrovství České republiky 2. místo v nočním OB, 3. místo ve sprintu, 3. místo v Celostátním žebříčku juniorů. V roce 2013 byl členem juniorské reprezentace a na rok 2014 je členem reprezentace dospělých.

„Nejkrásnější na orientačním běhu je to, že každý závod je jiný, v jiném terénu. Pokaždé jezdíme na závody jinam, je to hlavně o poznávání. Tento sport je kombinací myšlení a běhu a někdy je velmi těžké udržet nervy na uzdě a neběžet moc rychle, ale tak, jak je potřeba," řekl juniorský mistr světa v orientačním běhu Michal Hubáček.

Mezi nejlepší sportovce luhačovických klubů se zařadili také: nadějný kuželkář Antonín Novák, talentovaný tenista Kryštof Bednařík, člen dorosteneckého týmu a divizního družstva dospělých kuželkář Tomáš Molek, skvělý hardtailista – Tomáš Čala, člen oddílu cyklistiky TJ Slovan Luhačovice, dorostenec, který patří k oporám prvoligového týmu mužů kuželkář Rostislav Gorecký. Vyhlášen byl i juniorský reprezentant ČR lyžař Jiří Čech, který 4x za sebou obhájil titul mistra České republiky juniorů. Za oddíl lyžování byli oceněni i Patrik Hetmer a jeho vodič Miroslav Máčala, kteří se mimo jiných skvělých výsledků na mezinárodních závodech zúčastnili Zimních paraolympijských her v Soči, kde získali 7. a 8. místo.

Smyslem oceňování nejlepších sportovců Luhačovic je ukázat, že i v našem poměrně malém městě se dá dělat sport na vynikající úrovni a ukázat všem dětem, podmínky pro sport v Luhačovicích jsou dobré a stojí za to, některého z oceněných sportovců následovat.

„Já si myslím, že mezi dětmi v Luhačovicích zájem o sport je. Nabídka sportovních oddílů je poměrně široká a my oprávněně prohlašujeme, že Luhačovice jsou městem sportu," řekl dále Petr Mikulec.