Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

23. 6. 2014 | Sport | Autor: Nikola Synek

Malí cyklisté závodili v Luhačovicích

Pravou atmosféru závodů mohly zažít děti, které přišly na Lázeňské náměstí v sobotu 21. června. Do Luhačovic totiž už třetím rokem zavítal celorepublikový seriál soutěží pro nejmenší cyklisty Tour de Kids.

„Snažíme se, aby se děti seznámily s atmosférou závodů a získaly vztah k cyklistice a sportu vůbec. Do luhačovického závodu se letos registrovalo 185 dětí, což je obrovský nárůst oproti předchozím rokům," uvedla Ivana Průchová ze společnosti Alfa Events, která akci pořádala.
Soutěžilo se hned v pěti věkových kategoriích, které jsou vždy ještě rozdělené na chlapce a děvčata. „Nejmladší děti rokem narození 2011 a mladší, které jezdí na odrážedlech. Další kategorie jsou odstupňované vždy po dvou letech až po nejstarší děti narozené v roce 2003," vysvětlila Průchová.
K dispozici byl také doprovodný program. Například vystoupení klauna, malování obrázků, skákací atrakce nebo jízda na šlapacích autíčkách na improvizovaném dopravním hřišti. Lázeňské náměstí se tak zaplnilo řadou rodičů s jejich ratolestmi a závody přilákaly i diváky z řad návštěvníků města. Mezi dětmi, které na závody dorazily, byly i ty z luhačovické léčebny. „Pro ně jsme měli připravena kola, odrážedla a přilby zdarma k zapůjčení," doplnila Průchová. Ocenění dostali všichni aktivní účastníci závodů. „Každý dostal tričko, knížku, cereální tyčinku a samozřejmě další ceny byly pro vítěze," poznamenala Průchová.
Například nejmladší kategorie chlapců, narozených do roku 2011 dopadla následovně: Vyhrál Jakub Žovinec, následovaný Tomášem Kampfem a třetí se umístil Oldřich Bartoníček. Mezi nejstaršími děvčaty (ročníky 2004 a 2003) získala zlato Štěpánka Michalčíková, druhá dojela Andrea Orsáková a třetí byla Kristýna Hubáčková. Další informace o závodech lze najít na webu www.tourdekids.cz, kde jsou i další výsledky luhačovických závodů. Cyklistické soutěže plné zdravého zápolení zavítají do Luhačovic také v příštím roce, opět koncem června.