Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

2. 7. 2020 | Aktuality z města | Autor: MP Luhačovice / M. Zámečník

Parkoviště s parkovacím kotoučem zlepšuje podmínky pro krátkodobé stání

Parkoviště s parkovacím kotoučem zlepšuje podmínky pro krátkodobé stání

V Luhačovicích se řidiči s dopravní značkou Parkoviště s parkovacím kotoučem setkají na parkovišti v ul. Nádražní a od září nově u radnice městského úřadu.


V plánu je také zřízení několika parkovacích míst před místním informačním centrem. Vedení města přistoupilo k řešení, které danou veřejnou parkovací plochu uvolňuje a zamezuje dlouhodobému blokování parkovacích míst. Smyslem vytváření těchto parkovišť je regulace parkování v centru lázeňského města a na místech, kde je větší pohyb osob, tak aby bylo cíleně podporováno krátkodobé stání tolik potřebné pro komfortní vyřízení náležitostí na úřadě nebo při přepravě cestujících u místního nádraží.

Dopravní značka „Parkoviště s parkovacím kotoučem" (č. IP 13b) označuje parkoviště, na kterém řidič je oprávněn parkovat zdarma, ale musí při začátku stání umístit viditelně za čelní sklo vozidla kotouč (parkovací hodiny) a nastavit na něm dobu začátku stání, kterou nesmí až do odjezdu měnit. Na dodatkové tabulce je pak vyznačena doba, po kterou je tam bezplatné parkování umožněno např. „MAX. 30 min.". Běžně se používá ve všech okresních a krajských městech. Z toho důvodu strážníci doporučují mít ve vozidle parkovací kotouč. Jedná se o plastovou nebo papírovou pomůcku, jenž lze pořídit již za dvacet až třicet korun. Jednoduše se na ní vyznačí doba příjezdu. Provizorně postačí zanechat i viditelně odložený papír s ručně napsaným časem (např. "Příjezd 08:00 hod."). Strážníci Městské policie Luhačovice se někdy setkávají u řidičů s porušováním tohoto standardního dopravního značení, proto využívají této možnosti a závěrem preventivně upozorňují, že ten kdo nerespektuje dopravní značku „Parkoviště s parkovacím kotoučem", dopouští se přestupku a lze mu v příkazním řízení na místě uložit pokutu až dva tisíce korun.

Nahoru