Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

23. 9. 2020 | Aktuality z města | Autor: Mgr. Michal Zámečník, velitel MP Luhačovice

Městská policie se při dopravně bezpečnostních akcích zaměřila na bezpečnost chodců

Městští strážníci dohlížejí na provoz na přechodech

Strážníci Městské policie Luhačovice uspořádali v září několik dopravně preventivních akcí u ZŠ, MŠ, ZUŠ a na jiných frekventovaným místech.


Hlavním cílem bylo přímo na místě upozornit děti i dospělé na rizika, která mohou vzniknout přecházením vozovky mimo vyznačené přechody nebo neopatrným přecházením přímo na vyznačeném přechodě pro chodce v ulici Masarykova, Nádražní a Komenského. Někteří dospělí účastnici, kteří mají jít dětem vzorem, přechází vozovku mimo vyznačené přechody do 50 metrů bez ohledu na to, že vystavují sebe a ostatní účastníky v provozu nebezpečí.

Dětem bylo u přechodů vysvětleno několik pravidel a doporučení, čemu se při přecházení vyhnout. Například:
Nepiš zprávy do mobilu ..... nemůžeš se rozhlížet, kontrolovat situaci!
Nenos sluchátka na uších ..... neuslyšíš přijíždějící vozidlo nebo sanitku!
Nejezdi po přechodu na skateboardu ..... můžeš ohrozit sebe i ostatní účastníky provozu!

Akce měla silný preventivní účinek. Na místě bylo zastiženo a poučeno, mimo dospělé účastníky, několik desítek žáků, kteří se vraceli téměř po šestiměsíční přestávce zpět do škol. Městská policie touto cestou žádá zdvořile rodiče žáků, aby i oni dětem připomněli bezpečné chování a zásady při pohybu na komunikaci. I přes přijatá opatření žádáme taktéž řidiče, aby v blízkosti škol věnovali zvýšenou pozornost při řízení svého vozidla. Společně s námi tím přispíváte k vetší bezpečnosti provozu v Luhačovicích.

Nahoru