Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

29. 9. 2020 | Sport | Autor: Nikola Synek

Házenkáři hráli první domácí ligové utkání

Házenkáři TJ Sokol Luhačovice /foto archiv

Luhačovičtí házenkáři sehráli v sobotu 26. září první domácí ligové utkání sezóny, a to proti HC Nový Jičín.

Do utkání lépe vstoupil soupeř, za kterého hned v první minutě skóroval Žalmánek. Vzápětí přišlo vyrovnání brankou Šůstka a ve 3. minutě šly Luhačovice do vedení díky trefě Březovského. Toto vedení bylo bohužel pro domácí nejen prvním, ale taky posledním v celém zápase. Po srovnání Žalmánkem totiž přidal z nařízené sedmičky další branku do domácí sítě Lakatoš. Jičínští byli od té chvíle po zbytek utkání buď ve vedení nebo je na pár momentů Luhačovice gólově dotáhly, aby jim soupeř zase následně o pár branek poodskočil. Domácí se stále snažili utkání zvrátit ve svůj prospěch a zápas lze určitě označit za vyrovnaný duel. V poločase to bylo o dvě branky 16:18. Po přestávce Luhačovice sice i dál tahaly za kratší konec provazu, ale bylo vidět, že vzdát se nechtějí a branky přibývaly na obou stranách. Ještě ve 48. minutě se Luhačovice dokázaly dotáhnout na rozdíl jediného gólu, když Buček snižoval na 25:26. Soupeř byl ale i dále lepší a tref do domácí sítě přibývalo víc než do branky na opačné straně hřiště. Zhruba dvě minuty před koncem tak zvyšoval za Jičín Sikora už na 30:35. Tento výsledek dokázaly Luhačovice už pouze zkorigovat trefou Petra Černockého, který minutu před koncem dával na konečných 31:35. Protože úvodním venkovní duel s Ostravou sehraný o týden dříve také pro Luhačovice nedopadl úspěšně (Ostrava vyhrála 30:24), je tým lázeňského města zatím v tabulce severomoravské 2. ligy bez bodu. V dalším kole soutěže čeká luhačovické házenkáře venkovní střetnutí s Polankou nad Odrou, plánované na 3. října.

První dva ligové zápasy sehrané luhačovickými házenkáři, zhodnotil jejich trenér Robert Kolařík následovně:

"K ostravskému utkání bych uvedl, že až do 50. minuty zápasu jsme hráli se soupeřem vyrovnaný duel. Kvůli improvizované sestavě potom našemu týmu zkrátka došly síly," poznamenal trenér. Jak dodal, ani v sobotním s Novým Jičínem soupeř nebyl oproti Luhačovicím herně výrazně lepší. "Ale během tohoto utkání jsme se dopustili velkého množství technických chyb, což rozhodlo," míní Kolařík.

Doplnil také, že před posledním druholigovým utkáním mužů hrálo doma své mistrovské utkání i smíšené družstvo mladšího žactva. Na luhačovické palubovce se utkalo s C týmem Zubří. "V zápase jsme podlehli výsledkem 22:30, a to i přesto, že se výkon týmu ve druhém poločase výrazně zlepšil a v druhé půli jsme byli silnějším týmem," uzavřel Kolařík.