Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

1. 10. 2020 | Sport | Autor: Jan Křenek

Sezónu luhačovického golfového oddílu ozdobila řada úspěchů

Luhačovická golfistka Agáta Křenková

Nadešel podzim, golfová sezóna pomalu končí, přišel čas na rekapitulaci výsledků letošního roku. Ačkoliv celý průběh byl poznamenán koronavirovou epidemií, stihly se ve zkrácené sezóně odehrát prakticky všechny plánované soutěže, i když kalendář byl hodně zaplněný.

Mladí hráči, zejména Agáta Křenková, Matyáš Rumpík a Štěpán Plášek, odehráli během roku všechny důležité turnaje, počínaje Mistrovstvím republiky, přes podniky Národní golfové tour a Moravské tour mládeže a konče různými vrcholnými soutěžemi družstev. Handicap, tj. číslo, které odráží výkonnost hráčů, prošel u všech výrazným snížením, což dokumentuje zlepšenou formu během celého roku 2020.

V nejvíce sledovaném celostátním republikovém žebříčku se pyšní Štěpán Plášek 4. místem v kategorii mladších žáků, Agáta Křenková 7. místem v kategorii kadetek a 20. místo v kategorii kadetů obsadil Matyáš Rumpík.
Z individuálních výsledků stojí za zmínku Štěpánovo 1. místo na Národní golfové tour na hřišti v Mnichu, což mu vyneslo 2. místo v celkovém  hodnocení této soutěže. Na republikovém mistrovství ve Slavkově obsadil 5. místo. Mnoho vítězství zaznamenal v rámci moravské série turnajů MoravaCup a celkově mu patří 2. místo v hodnocení celé soutěže. Handicap mu klesl z původní hodnoty 11,3 až na současnou 6,0.

Agáta se pyšní 1. místem ve finále Národní golfové tour na hřišti Kaskády u Brna, přičemž celkově obsadila 4. místo. Na Mistrovství republiky skončila po třech soutěžních kolech na 4. místě, od pódiového umístění ji dělila pouze jedna rána. První byla i na třídenním turnaji v Ostravici, díky čemuž byla zapsána do žebříčku WAGR, který zahrnuje všechny světové amatérské hráče golfu. V handicapu pokořila nulovou hranici, když si polepšila z počáteční hodnoty + 3,8 na -1,5.

Matyáš se zaskvěl 5. místem na Národní golfové tour na hřišti v Liberci, 7. místo obsadil na téže soutěži v Mnichu. V celkovém hodnocení vrcholné soutěže kadetů se umístil na 10. místě. V rámci již zmiňovaného Mistrovství republiky ve Slavkově mu v nabité konkurenci patří 20. příčka. Handicap mu klesl z původní hodnoty 4,8 na hodnotu 3,0.

Oddíl uspořádal v červenci výjezd po českých lázeňských hřištích, když zavítal do krásných golfových areálů v Karlových Varech, Mariánských Lázních a lázní Kynžvart. V říjnu letošního roku uspořádáme oddílové přebory, kde se starší hráči ještě pokusí popasovat s juniory. Závěrečnou tečkou sezóny pak bude tradiční RyderCup, obdoba celosvětové týmové soutěže Evropy vs. USA, kde naši hráči zavítají do krásného golfového stánku v Olomouci.