Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

12. 10. 2020 | Sport | Autor: Nikola Synek

Fotbalistům utkání před nucenou pauzou vyšlo

Bez diváků, ale zato s dobrým výsledkem. Tak by se dalo shrnout sobotní utkání A-týmu FK Luhčovice. V rámci krajského přeboru se na domácím hřišti luhačovičtí utkali s Boršicemi. A do utkání fotbalisté lázeňského města vstoupili lépe, protože už v 11. minutě šli do vedení brankou Popelky. Bykhovskyi pak zvýšil v 31. minutě na 2:0, ale zápas rozhodně nebyl potom jasnou záležitostí, právě naopak. Na rozdíl gólu totiž snížil už po třech minutách boršický Večera. Stav 2:1 vydržel nejen do šaten, ale i velkou část druhého poločasu. Skóre se pak měnilo znovu až v 80. minutě, kdy srovnal na 2:2 druhé půli, kdy za Boršice skóroval Cigoš. Rozhodující gól padl v 86. minutě a do sítě hostů ho vstřelil Jan Jelínek, jinak hlavně trenér áčka FK Luhačovice. Jak uvedl na facebooku klubu, zápas ovlivnil i aktuální situace v kádru.

“Sestavu jsme dávali jen těžce dohromady. Absence jsou velké a po nás následovalo utkání B-týmu. Navíc se v průběhu zápasu zranil i Mara Polách. Proto výkon nebyl optimální. Změnili jsme rozestavení dle typologie hráčů a myslím že nám to celkem sedlo. Boršice jsme pustili prakticky 2x do zakončení, bohužel pro nás byli v koncovce neomylní. Veděli jsme že dopředu mají sílu a slabina je obrana a to se potvrdilo. Měli jsme velké množství šancí. Bohužel jsme propadali v koncovce a tak jsme se ke třem bodům šťastně dostali až v závěru utkání,” uvedl Jelínek.

Jako střelec zasáhl i do sobotního odpoledního zápasu béčka, hraném taky na domácím hřišti, a to proti Mladcové. Jelínek dostal Luhčovice do vedení už v 6. minutě. Další gól ale domácí nepřidali, naopak v druhé půli vyrovnal Haloda. Stav po skončení 2. půle byl tak remíza 1:1, utkání pak rozhodlo penaltami, které vyšla ale líp soupeři. Na béčko byl do tabulky tedy aspoň bod, každý se mu hodí, protože zatím je v tabulce 1.B třídy skupiny B úplně dole, na předposledním místě. Naopak áčko Luhačovic po posledním zápase drží v KP první místo s 20 body. O tři body vede před Holešovem, další v pořadí - Baťov má ještě o bod méně.