Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

29. 12. 2020 | Aktuality z města | Autor: MP Luhačovice / M. Zámečník

Strážníci kontrolují dodržování povinností u držitelů psů v Luhačovicích

Strážníci kontrolují dodržování povinností u držitelů psů v Luhačovicích

Strážníci Městské policie Luhačovice se v rámci místních záležitostí veřejného pořádku v těchto dnech zaměřují více na dodržování obecně závazných vyhlášek (OZV) upravující povinnosti držitelů psů.


Ve městě platí OZV č. 1/2018, kterou se stanovují pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství a vymezují prostory pro volné pobíhání psů a OZV č. 5/2019 o místním poplatku ze psů. Strážníky při kontrolách u držitelů především zajímá, zda se jeho svěřenec pohybuje na veřejném prostranství po městě v souladu s pravidly.

Cílem nahodilých kontrol je především zvýšení úrovně při dodržování pravidel spojených s pohybem psů a čistotou ve městě, která je spojena taktéž s úklidem psích exkrementů. Zároveň hlídky reagují na podněty občanů a pejskařů, kterří se snaží pravidla příkladně dodržovat. Preventivním působením se strážníci snaží přispět k vyšší toleranci držitelů psů směrem k obyvatelům nebo návštěvníkům Luhačovic. Proto preventivní kontroly budou probíhat i nadále, nahodile po celý rok.

Nahoru