9. 2. 2021 | Aktuality z města | Autor: Nikola Synek

Zájem o antigenní testování přímo v Luhačovicích je veliký, testovat se bude i v pondělky

Zájem o antigenní testování přímo v Luhačovicích je veliký, testovat se bude i v pondělky

Na tři dny v týdnu se rozširuje pro veřejnost možnost nechat se otestovat na covid-19 přímo v Luhačovicích. Antigenní rychlotesty se provádí v objektu vily Helena, spadající pod Lázeňské hotely Miramare.


 "O testování je velký zájem, takže ho rozšiřujeme na pondělí, středu a pátek. Jde o službu pro lidi, navíc když se mohou snadno otestovat, dál se tím zvyšuje bezpečnost pro celé město i lázeňské hosty," uvedla ředitelka Miramare Veronika Záhorská. V druhé půli ledna se v objektu vily Helena začalo testovat nejprve vždy ve středu, v zápětí ale přibyl i páteční termín a teď taky pondělí. Testuje se od 9 do 11 hodin. Je nutné se předem objednat na lince 577 659 111 a na domluvený termín s sebou pak vzít občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny. Výsledek je znám do 30 minut.

Testování si lázeňské zařízení zavedlo nejprve pro vlastní potřeby, rozhodlo se nabídnout je vzápětí ale také veřejnosti v samostatném objektu vily Helena. Zájem jasně vypovídá o tom, že to byl skvělý krok. "Velmi jsou nám vděční za tuto možnost hlavně lidé, kteří chodí za svými blízkými do místního Domova pro seniory, protože test je podmínkou pro uskutečnění návštěvy. Ozývají se nám ale i firmy, že by měly zájem o testy pro své zaměstnance," nastínila Záhorská. Jak dodává, všichni chtějí mít samozřejmě raději jistotu, že jsou zdraví a nikoho nemohou ohrozit. Samotné lázeňské zařízení Miramare proto odběr s rychlým vyhodnocením dělá pro svůj personál pravidelně. "Kromě toho testujeme i naše klienty při příjezdu a pravidelně také několikrát během pobytu. Celkově teď týdně děláme kolem 200 testů. Předpokládáme, že s rozšiřováním testování pro veřejnost bude tento počet dále růst. Podle požadavků klientů už teď někdy operativně rozšiřujeme i konkrétní hodiny, kdy služba pro veřejnost funguje. Možnosti se lidé dozvědí při telefonickém objednání," dodala Záhorská.  

Mezi lidmi, kteří se takto v objektu Helena nechali otestovat v únoru byla i Luhačovjanka Silvie Kroenbergerová. "Jsem pendlující student, vyrážím dnes do Rakouska, kde je povinnné mít při vstupu negativní test," vysvětlila. Možnost nechat se otestovat v Luhačovicích vítá. "Je to usnadnění, předtím jsem kvůli tomu musela jet do Zlína," dodala Kroenbergerová. Po odběru a chvíli čekání na výsledek mohla být spokojená také s tím jak test dopadl. Dostala potvrzení, že covid nemá a její cestě tak nic nebrání.  

Místem testování je vila Helena, Bezručova 471, Luhačovice

 

 

Nahoru