11. 2. 2021 | Aktuality z města | Autor: Nikola Synek

Na zamrzlé vodní plochy zatím nevstupujte, upozorňuje Povodí Moravy

Na zamrzlé vodní plochy zatím nevstupujte, upozorňuje Povodí Moravy

I když v posledních dnech zažíváme mrazivé dny, vodohospodáři 11. února zatím upozorňují, že ještě není vhodné vstupovat na zamrzlé vodní plochy, což se týká samozřejmě i Luhačovické přehrady. Mráz totiž navázal na nedávné dny s teplotou nad nulou, takže by se mohl led snadno probořit. 


"V současnosti se tloušťky ledu na vodních nádržích pohybují maximálně v řádu jednotek centimetrů, proto nedoporučujeme vůbec na led vstupovat. Některé vodní nádrže nejsou zamrzlé vůbec. Situaci navíc zkresluje sněhová pokrývka," upozorňuje za státní podnik Povodí Moravy mluvčí Petr Chmelař. 

Jak dodává, přestože by během následujících dní mělo dle předpovědi mrznout, ledová celina může být vlivem nestejnoměrně proudící vody a kolísáním hladiny pod ledem v některých místech zeslabena a hrozí tak prolomení ledu i při mírném zatížení. Bruslení na přehradě by tak mělo ještě pár dnů počkat, až led zesílí. "Vstup na zamrzlé plochy vodních nádrží a rybníků za účelem provozování zimních sportů je v každém případě pouze na vlastní nebezpečí," uzavřel Chmelař.

 

Úvodní foto Luhačovické přehrady je pouze ilustrační. 

Nahoru