14. 2. 2021 | Sport | Autor: Nikola Synek

FOTOGALERIE: Lidé už si mohli užít bruslení na přehradě

FOTOGALERIE: Lidé už si mohli užít bruslení na přehradě

Delší řada opravdu mrazivých dnů už dovolila na Luhačovické přehradě jít si bez obav zabruslit nebo se alespoň sklouznout či povozit děti na saních po krásně zamrzlé ploše vodní nádrže. Tuto možnost využily v neděli 14. února desítky lidí. Počasí k tomu jen vybízelo, teplota byla přes den kolem nuly a přitom krásně svítilo sluníčko. 


Krásného dne si tu přišla užít například i Gabriela Leblochová, která si vyrazila zabruslit s přítelem. 

„Jsme takto letos poprvé, byli jsme se dívat už v pátek, ale to to tu ještě nebylo na bruslení. Další dny a hlavně noci pak byly hodně mrazivé, tak jsme si dnes řekli, že už to bude bezpečné a jsou ideální podmínky protože svítí i sluníčko. Vytáhli jsme dokonce i sluneční brýle. Bruslím tu od malička, když zamrzne přehrada, chodím vždycky. Jsme moc rádi, že to letos jde, je to super,“ poznamenala sympatická bruslařka.

I s hokejkou vyrazil na led další z lidí, které nadchlo, že na přehradě už lze bruslit, pan Zdeněk Petira.

„Když to jde, chodím sem bruslit pravidelně. Letos jsem poprvé. Je to fajn, určitě lepší jak sedět doma. Puk jsem si dnes nevzal, mám ale hokejku zatím jen, aby se mi líp bruslilo. Ale když se se známými domluvíme, chodím si sem rád i zahrát hokej,“ prozradil pan Petira.

Radost udělalo bruslení také řadě rodin s dětmi, někdo se jen sklouzl, potkali jsme tatínka, který ochotně shrnoval z ledové plochy sníh, aby měly děti odpoledne hezké kluziště na hokejový mač, zatímco ratolesti se bavily zatím v pohodě i bez bruslí. Mnozí se stavili na přehradě při výletu se sáňkami a děti po přehradě aspoň povozili. Sáňky si lidé samozřejmě často berou i jako pohodlné sedátko pro  přezouvání bruslí. Mnozí tak stihli oboje. Například s partnerem a třemi dětmi dorazila paní Tereza Nyčová. Jejich skupinku jsme potkali, když už dopolední bruslení dokončili a náledoval přesun na saních přes přehradu a tedy trocha toho dalšího dovádění.

“Děti si bruslení hezky vyzkoušely, odpoledne ještě chceme přijít. Jak to bylo posněžené, občas je led malinko hrbolatý, ale i tak je to fajn,“ poznamenala.

Mnoho lidí se kolem přehrady třeba jen prošlo, někteří se stavili i na občerstvení u okénka. Bylo dokonce vidět i ty, kteří se přes zamrzlou přehradu vydali na kolech. Lidé si zkrátka krásného dne na Luhačovické přehradě užili každý po svém, ale určitě byli všichni ze skvělé zimní atmosféry stejně nadšení.  

FOTOGALERIE

 

Nahoru