Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

25. 2. 2021 | Aktuality z města | Autor: MP Luhačovice / M. Zámečník

Městská policie dál zvyšuje připravenost strážníků na poskytnutí první pomoci

Městská policie dál zvyšuje připravenost strážníků na poskytnutí první pomoci

K poskytnutí první pomoci na ulici jsou nyní mnohem lépe vybaveni strážníci Městské policie Luhačovice. Do výbavy jim přibyla praktická osobní lékárnička a zkušenosti získané na odborném výcviku pro poskytování první pomoci.


Speciálně vybavenou lékárničku nově nosí na opasku vedle donucovacích prostředků.  Má velmi mále rozměry a je vybavena zdravotnickým materiálem pro poskytnutí okamžité první pomoci v terénu do příjezdu záchranné služby. Slouží k ošetření drobných a středně těžkých poranění. Využívají ji hlavně pěší hlídky MP, které přispívají k bezpečnosti v ulicích. V dopravním provozu u přechodů pro chodce nebo při kontrole veřejného pořádku ve městě. Při své práci mohou být svědky nečekaných úrazů, prakticky kdykoliv. Například v minulém roce poskytnutím neodkladné první pomoci přispěli k záchraně dvou lidských životů.

Proto v rámci profesní přípravy proběhlo na začátku února ve vzdělávacím a výcvikovém středisku Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje ve Zlíně praktické školení strážníků v poskytování první pomoci. Realizované dynamicky v moderně vybavené učebně, pod vedením zkušeného záchranáře. Vzdělávací bloky byly věnovány tréninku klíčových dovedností pro situace, které mohou strážníky potkat kdekoliv v terénu, na služebně i v běžném životě. Systém spolupráce byl postaven na co nejefektivnější pomoci lidem v přímém ohrožení života a tím k maximálnímu zvýšení jejich šancí na přežití.

I s kvalitní zdravotnickou přípravou nyní strážníci přispívají k ochraně a bezpečnosti osob, které se denně pohybují v lázeňském městě.

  

Nahoru