Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

1. 4. 2021 | Aktuality z města | Autor: Bartoloměj Terezínský

Luhačovice se topí v minerální vodě...

Luhačovice se topí v minerální vodě...

Volání o pomoc zní 1. dubna z nejkrásnějších moravských lázní. Lázeňský park je pustý, hotely i penziony osiřely. 
Zelené údolí nedokáže samo zvrátit mocnou sílu přírody.


Zdroj blízký vedení lázní potvrdil, že se díky covidovým restrikcím málo odebírala třetihorní minerální voda. To malé procento pacientů, kteří do Luhačovic zamíří spolu s místními obyvateli nestačí spotřebovávát vyvěrající slanou vodu, ta pak míří k povrchu, nekontrolovaně prosakuje a zaplavuje břehy. Běžný návštěvník se dnes již do lázeňského středu nedostane. Šokující fotografie jsou toho jasným důkazem. 
Vedení města i místní podnikatelé začali hledat řešení. Nově vznikající jezero může být vítaným zpestřením cestovního ruchu. Většina hotelů a penzionů získá strategický přístup k jezeru. „Udělali jsme první rozbory a voda z jezera je vhodná k procedurám, naši pacienti tak získají nový benefit,“ konstatovala Veronika Předhorská. 
Podnikatelé nakupují plavecké pomůcky, tisknou prospekty, taxikáři vyměňují své vozy za šlapadla a loďky. Restauratéři zařazují do jídelníčků více rybích specialit a upravují interiéry svých podniků. Provozovatelé domácí zájezdové dopravy chtějí prodat autobusy a zakoupit od německé paroplavební společnosti výletní parník Gizela, kterým mají v plánu přepravovat cestující na trase od hotelu Praha až k vlakovému nádraží. 

„Odborníci z národního geologického ústavu spočítali, že by tady mohla po několika letech covidových opatření vzniknout kaskáda jezer. První ještě v katastru Pozlovic, známý turistický cíl přehrada a na ni by volně navazovala plocha slaného jezera kopírující zelené úbočí luhačovického údolí,“  podotkl starosta města Marian Pozděvstal.

Jen budoucnost ukáže, jak velkou újmu či přínos Luhačovicím jejich Slanica dopřeje.

Milí přátelé vodních sportů, procházek kolem vodních ploch, hosté našich krásných Luhačovic. Jsme nuceni Vám oznámit, že na tomto článku není pravdy ani co by se za nehet vešlo. Přijměte ho k obveselení a připomenutí, že si i v této těžké době musíme umět udělat sami ze sebe legraci.

Luhačovice se topí v minerální vodě...

    

 

 

Nahoru