Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

24. 5. 2021 | Sport | Autor: Nikola Synek

Dvakrát zlato, jednou bronz! Luhačovičtí orienťáci přivezli medaile z mistrovství republiky

bronzová štafeta Luhačovic

Velmi úspěšný byl uplynulý víkend pro Oddíl orientačního běhu TJ Slovan Luhačovice. Členové oddílu skvěle zabojovali jak na MČR ve sprintu v sobotu 22. 5. ve Šternberku, tak také na následném nedělním MČR smíšených sprintových štafet v Litovli. Celkově získali tři cenné medaile.

zlato mezi juniorkamiV sobotu se nejvíce dařilo v kategorii do 20 let. Luhačovice tu zaznamenaly vynikající vítězství jak mezi juniorkami (D20), kde vyhrála luhačovická reprezentantka Michaela Dittrichová, tak mezi juniory (H20), kde zvítězil další z členů luhačovického oddílu Medard Féder. V juniorské kategorii ještě uspěla s pěkným umístěním v nejlepší desítce Sára Bednaříková, která skončila na 9. příčce.

První příčka mezi junioryZa zmínku stojí jistě i pěkné výsledky v elitní kategorii dospělých. Mezi muži (H21) doběhl na 8. příčce za Luhačovice Vojtěch Sýkora, hned za ním skončil další reprezentant lázeňského města Jonáš Hubáček. V prestižní kategorii žen (D21) doběhla za Luhačovice sedmá Vendula Horčičková

V neděli následoval další velký medailový úspěch, a to dokonce v elitní kategorii dospělých (DH21), kterého dosáhla štafeta ve složení Michaela Dittrichová, Jonáš Hubáček, Vojtěch Sýkora a Vendula Horčičková. V dramatickém závodě, který rozhodovaly sekundy, se podařilo luhačovické štafetě doběhnout třetí s pouze 27 sekundovou ztrátou na zlatý tým OK Lokomotiva Pardubice, odstup od stříbrné štafety SK Severka Šumperk byl jen 21 sekund. Naopak čtvrtí za Luhačovicemi už měli ztrátu více než 1,5 minuty.

Další podrobnosti k úspěchu štafety lázeňského města připojil vedoucí luhačovického oddílu Libor Slezák.

„Šlo o velmi rychlý závod, jde o cenné třetí místo ve velmi rychlém a vyrovnaném závodě. Navíc jsme obhajovali loňské zlato, což je vždy pro závodníky velmi obtížné. Také jsme na prvním úseku omladili tým, běžela tam juniorka, která tak absolvovala první svůj velký závod v kategorii dospělých. Jak fyzicky, tak psychicky to ale ustála velmi skvěle. Základ bronzového umístění pak položil Jonáš Hubáček, který předával průběžně první. Hlavně zaběhl absolutně nejrychlejší čas dne ze všech startujících mužů i včetně 3. úseku. A to tam běžela kompletní národní reprezentace. Věřím, že tímto výsledkem si zajistil nominaci na červencové mistrovství světa v orientačním běhu," sdělil Slezák.

Přiblížil také, jak do průběhu závodů zasáhlo počasí. „V sobotu pršelo dopoledne, ale odpolednímu závodu se už déšť vyhnul. Naopak obtížné podmínky byly v neděli pro štafety. První úsek se stihl ještě odběhnout za slušného počasí, další tři už byly za deště. Ten byl velmi prudký právě na druhém úseku, o to cennější je, jak nás dokázal právě v té době Jonáš Hubáček dostat mezi tři nejlepší týmy, dokonce do průběžného vedení. Tyto tři nejlepší štafety pak do cíle závodu dobíhaly v podstatě pohromadě a obsadily medailové příčky," uzavřel Slezák.

Fanoušky luhačovického orientačního běhu zaujme jistě i to, že Česká televize připravila 40 minutovou reportáž z obou závodů - premiéra vysílání bude ve čtvrtek 27.5. ve 14:15 na programu ČT sport, ke zhlédnutí také na webu ČT.

FOTOGALERIE: Závod MČR ve sprintu smíšených štafet (zdroj všech snímků k článku: lokopce.rajce.idnes.cz)