Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

3. 6. 2021 | Aktuality z města | Autor: Nikola Synek

Už tuto sobotu otevírá Městská plovárna Luhačovice

Už tuto sobotu otevírá Městská plovárna Luhačovice

Návštěvníci Luhačovic i místní občané si od soboty 5. června mohou opět užít pohody a relaxace ve zdejší Městské plovárně. "Otevřeno budeme  mít od soboty opět denně od 9 do 21 hodin," sdělil ředitel Městské plovárny Miroslav Talaš. 


Podmínkou pro vstup je u návštěvníků starších šesti let buď platný negativní test na covid-19  z certifikované laboratoře (antigenní test starý max. 3 dny, PCR max. 7 dní),  případně certifikát o dokončeném očkování proti koronaviru, nebo doklad o nedávném prodělání této nemoci v posledních 180 dnech). "Věříme ale, že se v blízké době toto nařízení upraví tak, aby návštvníci mohli používat například i samotesty nebo potvrzení o testování ze zaměstnání nebo školy," poznamenal Talaš.

Také kapacita je zatím omezena podle aktuálních nařízen tak, že můsí naplněnost návštěvníky být maximálně 1 osoba na 15 m2. "V případě naší plovárny to znamená maximálně 90 návštěvníků zaráz, což je ale poměrně vysoké číslo a věřím, že se k nám vždy všichni zájemci snadno dostanou," doplnil Talaš. 

Fungovat může i vířivka a další vodní atrakce. "Zde je omezení, že kapacita whirlpoolu může být zároveň nejvýše 5 osob a parní kabinu

u zatím otevřít nemůžeme, " dodal Talaš. Další podrobnosti a aktuality lze nalézt na webu web plovárny https://www.plovarnaluhacovice.cz/.

Návštěvníkům by se mělo brzy otevřít také venkovní koupaliště Duha nad Luhačovickou přehradou. Městys Pozlovice, který tento ráj vodních hrátek provozuje, avizoval na svém webu, že v případě příznivého počasí zahájí provoz v sobotu 12. června. Více informací k tomuto koupališti je k dispozici na https://www.pozlovice.cz/volny-cas/koupaliste-duha-1/

 

Městská plovárna (foto: archiv)

 

 

 

 

Nahoru