Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

4. 6. 2021 | Sport | Autor: Nikola Synek

Dobročinná tour Na kole dětem zahájila v Luhačovicích svou 2. etapu

Dobročinná tour Na kole dětem zahájila v Luhačovicích svou 2. etapu

Účastníci dobročinné cyklotour Na kole dětem vyrazili z Luhačovic 4. června po osmé hodině na druhou etapu letošního ročníku. Mávnutím šachovnicovým praporem etapu v Nádražní ulici odstartoval starosta Marian Ležák. 


„Je to úžasná akce a jsme rádi, že se jako město můžeme účastnit tohoto dobročinného projektu,“ poznamenal starosta. „Uvažujeme i o tom, že by se z Luhačovic v nádledujících letech stalo etapové místo, kde by se ne jen srtovalo, ale peloton by se zde zdržel déle,“ doplnil Ležák. Město opět charitativní tour, která získává peníze na rekondiční pobyty dětí po náročné léčbě, podpořilo také finančně, a to částkou 10 000 Kč. Peloton cyklistů tradičně vedl Josef Zimovčák, známý jezdec na vysokém kole, který je zakladatelem tour. Ještě před startem také předal starostovi symbolický certifikát jako potvrzení a poděkování za to, že město projekt Na kole dětem podporuje.

„Dvanáctý ročník Na kole dětem úspěšně pokračuje. Luhačovice jsou tradičním partnerem a dnes je tu u nádraží na startu kolem 120 cyklistů. Vychází počasí, smysl akce je naplněn mírou vrchovatou a konto, které získává prostředky na pomoc dětem, narůstá,“ zhodnotil spokojeně Zimovčák. Tak jako vloni ani letos kvůli situaci nebylo jasné, v jaké podobě tour po republice vyrazí. „Dlouho se nevědělo, jak to bude, byla i možnost, že by jel jen jeden člověk, symbolicky. Jsme rádi, že se díky rozvolnění může konat takto a je to úžasné. Navíc nám oproti loňsku přeje počasí,“ doplnil Zimovčák.

Druhá etapa vede z Luhačovic směrem na Zlín, pak do Uherského Hradiště a přes další města a obce do Bzence. Trasa čítá 115 km. Celkově je etap deset a dobročinná cyklotour v rámci nich obkrouží celou republiku. Finální cíl celé tour je 12. 6. v Lanškrouně. Dohromady peloton urazí 1272 km. V loňském roce se díky akci podařilo na pomoc dětem vybrat od podporovatelů a účastníků celkově 1 669 675 Kč. Více o dobročinném projektu je uvedeno na https://www.nakoledetem.cz/. Přispět je možné na účet 107-484410267/0100. 

  

 

Nahoru