Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

8. 6. 2021 | Kultura | Autor: Nikola Synek

Otevírá kino, budou první kolonádní koncerty i nová výstava věnovaná sboru Janáček

sbor Janáček

Kulturní dění v lázeňských Luhačovicích se opět rozbíhá a lidé se dočkají znovu po nucené pauze programů, kterých si tak rádi užívají. 


Ve středu 9. června se koná první z kolonádních koncertů u Společenského domu. Vystoupí na něm od 16 hodin zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů, která se představí na stejném místě a ve stejný čas také o den později. Filharmonici zahrají mimo jiné skladby od W. A. Mozarta, J. Strausse nebo B. Smetany. 

Středa rovněž nabídne první filmové představení v kině Elektra. Od 19.30 se bude promítat komedie Bábovky. V halvních rolích filmu, který vznikl v česko-slovenské koprodukci, se představí: Ondřej Vetchý, Jana Plodková, Lenka Vlasáková, Marek Taclík, Barbora Poláková a Táňa Pauhofová.

V pátek 11. června se v 17 hodin v galerii Elektra otevře nová výstava k výročí 60 let fungování luhačovického sboru Janáček, jehož členky a členové (viz úvodní foto), samozřejmě při oficiálním otevření expozice nebudou chybět. 

Kulturní vyžití nabídne brzy také divadelní představení, a to už začátkem dalšího týdne. V sále Rondo MěDK Elektra se představí v úterý 16.5. od 19:30 herci Zuzana Kronerová a Oldřich navrátil ve skvělé komedii Manželství v kostce.

V příštím týdnu se lidé mohou těšit na další kolonádní koncert - ve čtvrtekt 17. 6. se na Lázeňském náměstí představí Hudba Hradní stráže a Policie ČR. Před samotným koncertem orchestr ke Společenskému domu připochoduje z centra města. 

Další novinky z oblasti kultury sledujte v našem programu akcí. 

Jednotlivá vystoupení se uskuteční podle aktuálně platných nařízení. 

Nahoru