Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

20. 7. 2021 | Kultura | Autor: Tisková zpráva

Akademie Václava Hudečka v Luhačovicích

Akademie Václava Hudečka v Luhačovicích

Luhačovicemi se opět rozezní melodie mladých houslových talentů a jejich nezaměnitelného učitele, houslového virtuose, pana Václava Hudečka. Těšit se můžete celkem na 7 koncertů v prostorách MěDK Elektra, v kostele svaté Rodiny či v Poutním chrámu Narození P. Marie ve Štípě. Zahajovací koncert je plánován na 26.7. a závěrečný galakoncert zazní 6.8. v MěDK Elektra. 

Plakát ke stáhnutí ZDE


Více podrobností nám přiblížila ředitelka Spolku Václava Hudečka paní Miroslava Krumpolcová.

Akademie V. Hudečka jubiluje

Přes všechny překážky doby koronavirové se i letos uskuteční již jubilejní XXV. ročník Akademie Václava Hudečka a XIV. ročník festivalu Svátky hudby v Luhačovicích. Projekt bude otevřen slavnostním Zahajovacím koncertem v pondělí 26. 7. od 19:30 hodin v MěDK v Luhačovicích. V programu se představí Václav Hudeček s loňským vítězem Davide Hernychem. Hosty večera budou pěvci Barbora Řeřichová a Jiří Přibyl spolu s komorním souborem Barocco sempre giovane.
Již tradičně se představí veřejnosti všichni studenti na třech absolventských koncertech. V kostele svaté Rodiny v Luhačovicích se v sobotu 31. 7. od 19:30 představí dvě absolventky Akademie Markéty Vokáčová a Dominika Kusová s klavírním doprovodem profesora Lukáše Klánského. O den později 1. 8. od 18:00 hodin v barokním chámu Narození Panny Marie ve Štípě se posluchači mohou těšit opět na Václava Hudečka a jeho studenty. Jako hosté vystoupí trumpetista Marek Zvolánek, varhaník Pavel Svoboda a sopranistka Barbora Řeřichová.
Vítěz letošního ročníku získá mistrovský nástroj, housle které pro tuto příležitost postavil Mistr Jaroslav Kohout a od něj je zakoupil sponzor, který housle vítězi věnuje.

Studenti spolu s Václavem Hudečkem oslaví jubileum Akademie poněkud netradičně, před prvním absolventským koncertem v pondělí 2. 8. v 18:30 hodin zasadí u MěDK Elektra STROM AKADEMIE VÁCLAVA HUDEČKA. Slavnostního aktu se zúčastní také starosta města Luhačovice Ing. Marian Ležák.
6. 8. v 19:30 hodin v první části Galakoncertu bude slavnostní ceremoniál s vyhlášením výsledků a předáním cen. Svoji cenu předá také hejtman Zlínského kraje Ing. Radim Holiš, který převzal záštitu nad celým projektem.

Celkem se účastní 17 studentů z celé ČR, z toho 7 dívek a 10 chlapců;  ze Zlínského kraje je pak Marek Pavlica.

Vstupenky budou v prodeji vždy hodinu před koncertem v místě konání.

Případné další informace, či zprostředkování rozhovorů, natáčení volejte 602 824 587,
e.mail: presszlin@volny.cz M. Krumpolcové


M. Krumpolcová
Ředitelka Spolku V. Hudečka

Nahoru