Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

27. 7. 2021 | Aktuality z města | Autor: Tisková zpráva

Nové služby v knihovně

Nové služby v knihovně

Chystáte se na dovolenou a nechce se Vám přibalovat těžké knihy? Jste rádi, když máte svou oblíbenou knihu na dosah? V tom případě Vás jistě osloví naše nová služba – výpůjčky e-knih.


Z pohodlí domova si můžete vypůjčit e-knihy přes náš on-line katalog.

Před prvním půjčením e-knihy je třeba být registrovaným čtenářem naší knihovny a mít v knihovně uvedenou platnou e-mailovou adresu. Pokud ji nemáte, můžete ji nám nahlásit nebo si ji sami založit přes náš web  (doslovně přes Vaše konto).

Následně se zaregistrujete na webu www.palmknihy.cz se stejnou e-mailovou adresou, jakou máte v knihovně. Potom již stačí jen si stáhnout zdarma aplikaci e-Reading do svého mobilního zařízení.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a můžete číst až tři tituly najednou. Tyto výpůjčky jsou zahrnuty v ročním poplatku čtenáře, takže není třeba se bát, že budete platit něco navíc. Přesný postup a návod najdete na našich webových stránkách www.knihovna-luhacovice.cz, v sekci Dění v knihovně.

Příjemný bonusem našich poskytovaných služeb je Bibliobox. Bibliobox – to je ta modrá krabice u vstupu knihovny, slouží 7 dní v týdnu a 24 denně našim čtenářům ke vracení knih a časopisů. Stačí jen odklopit vrchní díl a vložit vracené knihy. Následující pracovní den Vám výpůjčky vrátíme a odepíšeme z Vašeho čtenářského konta. Není třeba spolu s knihami vkládat čtenářský průkaz. Technika nám dovolí vyhledat správného majitele i bez průkazu. Sami si můžete zkontrolovat, jestli se Vám knihy odepsaly a to buď dotazem přes e-mail, telefonicky, případně on-line přístupem do vašeho čtenářského účtu. V podstatě se dá říct, že tato služba je založena na důvěře mezi čtenářem a knihovníkem. Máme jedinou prosbu – nevkládejte do něj audioknihy a staré knihy, které nám chcete darovat.

Ačkoliv tento modrý krasavec slouží teprve krátce, již si získal velkou oblibu mezi čtenáři a je hojně využíván.

Věříme, že jsme Vás potěšili rozšířením našich služeb a těšíme se na Vaši návštěvu.
M. Mikulcová

Služby v knihovně

Nahoru