Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

5. 8. 2021 | Aktuality z města | Autor: Nikola Synek

Zahrály housle a virtuos Hudeček šel sázet Strom života při příležitosti čtvrtstoletí Akademie

Zahrály housle a virtuos Hudeček šel sázet Strom života při příležitosti čtvrtstoletí Akademie

Čtvrtstoletí fungování Akademie Václava Hudečka v Luhačovicích připomíná nově vysazený strom, který se nachází nedaleko kulturního domu Elektra. Byl nazván Stromem života, jednak protože Akademie už řadu let oživuje kulturní dění ve městě, zároveň název symbolizuje přínosnou činnost kliniky IVF Zlín, která vysazení stromu sponzorovala. Klinika už řadu let pomáhá přinášet nový život. Dává totiž párům, kterým se nedaří počít potomka, šanci přivést na svět vytoužené dítě pomoci možností moderní medicíny a umělého oplodnění.


Novým Stromem života je sakura bílá, kterou osobně vysadili zakladatelé Akademie - houslový virtuos Václava Hudeček a jeho choť Eva Hudečková spolu se starostou Luhačovic Marianem Ležákem, ředitelem kliniky IVF Zlín Davidem Rumpíkem a studenty letošního ročníku. Komorní akce se uskutečnila před letošním 1. absolventským koncertem účastníků 2. srpna. Akademie V. Hudečka se touto akcí připojila k projektu „Zasaď si svůj strom“, kterým se vedení Luhačovic snaží přispívat k obnově a rozšiřování zeleně v lázeňském městě organizací a podporou komunitní výsadby.

Jako všichni, kdo zde v rámci projektu vysadili některý z mnoha nových stromů, obdržel i mistr Hudeček s chotí také symbolický certifikát o vysazení této sakury. Předal ho osobně starosta Marian Ležák. Kromě slavnostních proslovů během komorní akce zazněla samozřejmě i krásná hudba v podání zástupců mladých talentovaných houslistů, kteří se letošního ročníku v Luhačovicích účastní.

„Tak jako stromy, které se snažíme v Luhačovicích sázet, zde zapouští kořeny, tak u nás před lety zakořenila Akademie Václava Hudečka. Podobně jako stromy, které pomáhají zlepšovat a dovářet prostředí města, tato významná akce už po léta přispívá k rozvoji kulturního dění. Akademie a s ní spojené koncerty za svých 25 let fungování nabídly tisícům návštěvníků jedinečné umělecké zážitky a pomohly v rozvoji mnoha desítek mladých talentovaných houslistů, mnozí z nich dnes přinášejí hudbou radost na koncertních podiích nejen ČR ale i ve světě,“ poznamenal starosta Marian Ležák.

Akademie Václava Hudečka, která se koná za podpory města Luhačovice, Zlínského kraje a řady dalších donátorů, vyvrcholí v pátek 6. 8. slavnostním galakoncertem s vyhlášením nejúspěšnějších účastníků. Tradiční závěr akce hostí jako obvykle hlavní sál domu kultury Elektra.

 

Nahoru