Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

6. 8. 2021 | Kultura | Autor: Nikola Synek

Vítězem 25. Akademie Václava Hudečka se stal Marek Pavlica

Vítěz s novým mistrovským nástrojem

Letošním nejlepším studentem houslové Akademie Václava Hudečka byl vyhlášen osmnáctiletý Marek Pavlica, který si tak vysloužil také hlavní cenu - nový mistrovský nástroj. Vítěz byl vyhlášen na závěrečném galavečeru 6. srpna v domě kultury Elektra. 


Nejúspěšnější účastník tohoto ročníku  je synem známého houslisty Jiřího Pavlici, který je primášem Hradišťanu a rovněž se jako divák večera účastnil. Marku Pavlicovi tleskali při vyhlášení a při jeho vystoupení s novým nástrojem kromě řady dalších například i starosta Luhačovic Marian Ležák, hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, ale i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a řada dalších významných hostů.

Osmnáctiletý Marek Pavlica se účastní Akademie již řádku let, poprvé na ni přijel jako malý chlapec. Při vyhlášení vítěze houslový virtuos Václav Hudeček prozradil, že při Markově první účasti by asi málokdo tipoval, jak skvělým houslistou se tento mladý muzikant za pár let stane. Upozornil na jeho velkou píli, díky které se Pavlicovi podařilo skvěle rozvinout svůj talet a dosáhl takového mistrovství, že nedávno vyhrál i mezinárodní soutěž v Itálii. Hudeček také připomněl, jak rád si s mladým talentem sám zahrál na nedávném vystoupení na Velehradě. 

Jen pár chvil po získání vítězství v Akademii V. Hudečka nám Marek Pavlica prozradil, jak moc pro něj toto ocenění znamená.

"Nic takového jsem vlasntě ještě nezažil, je to opravdu jedinečné, vůbec jsem to vítězství nečekal, vždycky jsem si to přál, ale nečekal jsem to," sdělil tento talentovaný mladý houslista, který se houslím věnoval od dětství, po zušce a cimbálové muzice v pozdějších letech samozřejmě zejména na konzervatoři. A jak vidí svou další budoucnost ve svěfě hudby, který se mu vzhledem k jeho mládí teprve naplno otevírá?

"Já bych hudbu hlavně rád dělal kvalitně, dobře a poctivě a co mi život nahraje, s tím se zkusím poprat," prozradil Pavlica. 

Nahoru