Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

9. 8. 2021 | Sport | Autor: Nikola Synek

Rozběhly se fotbalové soutěže: Baťov áčku Luhačovic odolal, béčko porazilo Poteč

Fotbalisté FK Luhačovice zahájili další ročník soutěží. V pátek 6. srpna večer se představil A - tým ve venkovním utkání proti Baťovu. Rovněž béčko hrálo na hřišti soupeře, a to v rámci okresního přeboru v neděli, kdy mu byla soupeřem Poteč.

Do páteční utkání krajského přeboru se áčku povedl dobrý vstup, když ve 12. minutě skóroval Jan Jelínek. Další gól do sítě domácích vstřelil o tři minuty později Antonín Popelka. I přes veškerou snahu tímto ale střelecké úspěchy hráčů lázeňského města skončily. Naopak ještě před poločasem se podařilo domácím snížit na rozdíl gólu, když ve 32. minutě skóroval Ondráš. Vyrovnání v druhé půli pak zařídil Bršlica v 52. minutě a obrat v zápasu zajistil svou trefou o deset minut později Gojš na konečných 3:2 pro domácí.

A jak zhodnotil utkání trenér FK Luhačovice Lukáš Pazdera?
"Dle mého názoru si v pátek večer diváci museli přijít na své. Bohužel s hořkým koncem pro nás. Zápas se vyvíjel přesně tak, jak jsme si přáli. Vše nám šlo na ruku. První poločas z naší strany snesl ta nejpřísnější měřítka. Zlom nastal, když domácí korigovali na 1:2 a náš vstup do druhého poločasu, kdy jsme měli hluchou patnáciminutovou pasáž. Následně jsme měli šance na srovnání, ale takový je fotbal, někdy Vám dá, někdy veme. Máme za sebou první zápas, odvážíme si nula bodů, ale jedeme dál, je to dlouhodobá soutěž," okomentoval střetnutí trenér.

Lépe se dařilo béčku, které se utkalo v neděli od 17 hodin s fotbalisty Poteče. V první půli se trefil do domácí sítě Jan Šůstek v druhé pak Dominik Mejzlík a z penalty Michal Hyžík. Soupeř sice tlačil a v druhé půli se mu podařilo snížit góly Mňačka (75. minuta) a Vlčka (77. minuta), ale vítězství si hosté z Luhačovic dokázali uhájit. Výsledek tak byl na góly i skóre podobný utkání krajského přeboru, tentokrát ale v opačném gardu. Tentokrát domácí fotbalistům lázeňského města podlehli 2:3 a radovat se tak mohou fanoušci Luhačovic.

Příští utkání čeká áčko i béčko FK Luhačovice na domácím hřišti. Fanoušci mohou přijít fandit do areálu SC Radostova v sobotu 14. srpna.
Nejprve od 10:15 vyzve A-tým v rámci krajského přeboru Brumov. Ve 13:30 pak začne v rámci OP utkání Luhačovice B x Slušovice B.