Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

26. 8. 2021 | Kultura | Autor: Nikola Synek

V Luhačovicích opět vystoupí Jaroslav Dušek, kromě "Dohod" bude k vidění i premiéra filmu s besedou

V Luhačovicích opět vystoupí Jaroslav Dušek, kromě "Dohod" bude k vidění i premiéra filmu s besedou

Do Městského domu kultury Elektra zavítá na konci srpna oblíbený herec Jaroslav Dušek. Publikum svým uměním potěší v pondělí 30. a v úterý 31. srpna. 


Pondělí nabídne jednak večerní představení ČTYŘI DOHODY, ale také odpolední projekci filmu Mstitel, která bude spojena s besedou. Úterý pak bude patřit představení PÁTÁ DOHODA. Benefiční vystoupení Duška a jeho přátel na motivy stejnojmenných bestsellerů Dona Miguela Ruize přináší do regionu už po osmé Boutique hotel Radun, tentokrát tedy doprovozená i projekcí a besedou.

"Můžete se těšit na vtipná a zároveň poučná představení, která jsou v podání mistra improvizace Jaroslava Duška vždy něčím jiná. Díky jeho geniální interpretaci ušlechtilých toltéckých myšlenek se obě tato představení stala opravdovou legendou a fenoménem, který na naší divadelní scéně nemá obdoby," sdělil spolumajtel Radunu Marek Nesázal. 

Připojil také anotace k jednotlivým programům, které uvádíme níže.  

 

DIVADLO / Čtyři dohody / Jaroslav Dušek

Čtyři dohody – nehřešme slovem, neberme si nic osobně, nevytvářejme si žádné domněnky, dělejme vše jak nejlépe dovedeme – tak jednoduché mohou být dohody nás samých se sebou. Moudrosti starých Toltéků shrnuje ve svých knihách toltécký šaman Don Miguel Ruiz a Jaroslav Dušek se svými kolegy jimi vyplňuje dvouhodinové představení s humorem, poznáním a svou pověstnou improvizací. Představení bourající omezující názory, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení.

Termín a začátek představení:   pondělí 30. 8. 2021 v 19:30 hodin

Místo představení: Luhačovice, Městský dům kultury Elektra, sál Rondo

Autor: Jaroslav Dušek ve spolupráci s klubem Lávka

Účinkují: Jaroslav Dušek, Pjér La Šé´z a Zdeněk Konopásek  Světla: Viktor Zborník  Zvuk: Martin Dušek

Vstupné: Benefiční vstupné 430 Kč podpoří konkrétní osoby a neziskové projekty našeho regionu.

 

DIVADLO / Pátá dohoda / Jaroslav Dušek

Pátá dohoda – svoboda být sám sebou – nás zavádí do hlubší roviny našeho sebeuvědomování                              a navrací nás k našemu vrozenému pravému já. Toto volné pokračování Čtyř dohod připomíná největší dar, kterým se můžeme obdarovat: svobodu být sám sebou. Úsměv na tváři jde ruku v ruce s úžasem                 v obličeji během celého vystoupení. Neustálé střídání těchto elementů je skutečně časté. Připravte se na kvanta nových informací, nových pohledů na svět a vůbec na život.

Termín a začátek představení:   úterý 31. 8. 2021 v 19:30 hodin

Místo představení: Luhačovice, Městský dům kultury Elektra, sál Rondo

Autor: Jaroslav Dušek ve spolupráci s klubem Lávka

Účinkují: Jaroslav Dušek, Pjér La Šé´z a Zdeněk Konopásek  Světla: Viktor Zborník  Zvuk: Martin Dušek

Vstupné: Benefiční vstupné 430 Kč podpoří konkrétní osoby a neziskové projekty našeho regionu.

 

Based on the book The Four Agreements © 1997 by Miguel Angel Ruiz, M.D. and Janet Mills and the book The Fifth Agreements © 2010 by Miguel Angel Ruiz, M.D., Jose Luis Ruiz and Janet Mills.. Produced with permission of Amber-Allen Publishing, Inc. P.O. Box 6657, San Rafael, CA 94903. All rights reserved.

 

FILM Mstitel a BESEDA / Jaroslav Dušek

Tato premiéra nové české komedie bude doplněna o speciální besedu s hercem Jaroslavem Duškem.

Zkrachovalý slavný divadelní herec a jeho krutý život počal mu do cesty klásti proradné překážky, když ho ředitel divadla vyhodí z práce a jeho manželka z bytu, vezme osud do svých rukou…

Termín a začátek představení: pondělí 30. 8. 2021 ve 14:00 hodin

Místo představení: Luhačovice, Městský dům kultury Elektra, kinosál

Autor: Lucia Klein Svoboda

Účinkují: Jaroslav Dušek, Milan Šteindler, Pavla Tomicová, Petr Čtvrtníček, Hana Vagnerová

Vstupné: 200 Kč

 

Rezervace a prodej vstupenek:

Luhačovice - Boutique hotel RADUN, Bílá čtvrť 447, tel.: 577 103 692, e-mail: recepce@hotelradun.cz

Luhačovice - LUHAINFO -Městské turistické a informační centrum, Masarykova 950, tel.: 577 133 980

 

Recenze z portálů i-divadlo.cz a csfd.cz: 

„Oceňuji výkon pana Jaroslava Duška, který zvládl s lehkostí, nadsázkou, grácií i vtipem různým věkovým skupinám předat tolik hlubokých myšlenek moudrosti starých Toltéků – z knihy Čtyři dohody. Během představení panovala mezi diváky velice silná energie – už dlouho jsem nezažila, že by se diváci na představení tak nasmáli. Zároveň představení nabídne i několik silných momentů k zamyšlení. Příjemná hudební vložka. Můžu jedině doporučit. Bravo, pane Dušku. Vskutku ojedinělý zážitek.“

„Nestarnúce, vkusné, videla som dvakrát a vždy niečím iné predstavenie. Chvíľami som sa bavila, chvíľami zamýšľala. Knihu som mala prečítanú, predstavenie ju krásne doplnilo.“

„Skvělý výkon pana Jaroslava Duška. Oproti Čtyřem dohodám je to více duchovně abstraktní, ale opět zajímavý zážitek. Můžu doporučit.“

„Doporučuji jít nejdřív na 4 dohody, ale není to nutné. I tak geniální.“

Není to film z jednoho večírku, chystali jsme ho poctivě a dlouho. Ale chtěli jsme ho mít co nejvíce nespoutaný, ničemu se nebránit, a hlavně jsme ho chtěli mít tak zábavný, jak to jen jde. Milan Šteindler mi řekl, že jediná vada filmu je, že ho neudělal on. Tuším ale, že konzervativnějšího diváka film asi zvedne ze židle,“ uvedla režisérka a scenáristka filmu Lucia Klein Svoboda.

„Takové filmy, kdy divák dostane pěstí do obličeje, jsou občas potřeba,“ uvedl Jaroslav Dušek.

 

Nahoru