Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

8. 9. 2021 | Aktuality z města | Autor:

Starosta Marian Ležák přivítal nové občánky Luhačovic

Starosta Marian Ležák přivítal nové občánky Luhačovic

Třináct nových občánků přivítal v pátek 3. 9. 2021 v Luhačovicích starosta Marian Ležák. V krásné, srdečné a milé atmosféře popřál všem miminkům zdraví, štěstí a hodně úspěchů na jejich cestě životem.


Současně předal dětské body, trička a ponožky s identitou města, pamětní list a maminkám kytici. Nechyběl ani zápis do pamětní knihy.

Původně pro část rodičů s dětmi se měl tento ceremoniál uskutečnit již 25. června, ale okolnosti, které po tomto dni nastaly, odsunuly termín vítání občánků až na září. Luhačovicemi se prohnala prudká vichřice, která v našem lázeňském městě napáchala značné materiální škody. A tak rodiče těchto dětí získali přezdívku „Tornádoví rodiče“. „Říkáme jim tak, jelikož předchozí termín vítání měl být den po tornádu,“ poznamenal starosta Marian Ležák. A radost z obřadu měli i rodiče přítomných dětí, například Marie Jálová a Daniel Pacík, kteří se původního termínu nemohli účastnit. Tomu živel poničil střechu jeho gastronomického zařízení.

„V době, kdy jsme tady měli být, tak jsem opravoval střechu restaurace, měl jsem zničeno i vybavení zahrádky. Nyní je vše zase v pořádku, tak hlavně, ať se již nic podobného nevrací,“ přál si tatínek malé Agátky.  „Moc se nám vítání líbilo a malá je nadšená. Hned si musela prohlédnout dárečky, které dostala. Jsme rádi, že město Luhačovice pořádá Vítání občánků, je to hezké. Těší nás, že jsme byli pozvaní a zúčastnili se“, ocenila Marie Jálová.

Nahoru