Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

9. 9. 2021 | Kultura | Autor:

Kloboukový den zněl poezií

Kloboukový den zněl poezií

První zářijová neděle opět proběhla ve stylu kloboukovém! Na sluncem zalitém Lázeňském náměstí si dali dostaveníčko členové Luhačovického okrašlovacího spolku Calma, aby si společně s velkým množstvím návštěvníků připomněli 140. výročí narození pěvkyně, básnířky, překladatelky, spisovatelky, redaktorky Lázeňských listů, významné osobnosti první poloviny 20. století – Marie Calmy Veselé. 


Historický průvod, komentovaná dobová přehlídka nově proložená recitací veršů z básnické tvorby Marie Calmy, koncert JazzBook-Dixi Zlín, vyhlášení vítězů soutěže o nejoriginálnější klobouk z řad diváků, prodej klobouků firmy Dantes Brno a závěrečné položení kytice růží u pamětní desky této neobyčejné ženy příjemně obohatilo poetické odpoledne všem přítomným. Zvláštní obdiv patří všem, kteří přišli s kloboukem na hlavě, či dokonce v originálním kostýmu. ,,Těšíme se na vás i v roce příštím, je vás stále víc a víc, a to nám dělá velkou radost", řekla předsedkyně spolku Gabriela Gergelová."

 

Citace Marie Calmy Veselé: ,,Moje přání? Aby Luhačovice byly nejen dostaveníčkem všech nadšených duší slovanských, ale domovem vkusu, opravdové shody dobrých lidí, kteří dovedou pracovat ku prospěchu věci a čistou radostí všech, kteří je mají rádi."

 

Nahoru