Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

5. 10. 2021 | Sport | Autor: Monika Váňová

Titul Mistra České republiky ve sportovním aerobiku míří do Luhačovic

Po takřka dvouleté pauze se závodnice a závodníci sportovního aerobiku FISAF.CZ mohli v Praze ve dnech 2. – 3. října 2021 opět setkat a poměřit své sportovní výkony na Mistrovství České republiky.

Jáchym Hanák z Luhačovic, závodník klubu MV Team UTB Zlín a student Gymnázia Lesní čtvrť ve Zlíně letos poprvé startoval ve věkové kategorii 17 a více let, což je ve sportovním aerobiku už kategorie dospělých.
Na závodech bojoval o medaile ve dvou kategoriích, a to v kategorii DUO společně s Annou Mackovou z Fryštáku, se kterou chodí i do stejné třídy na gymnáziu. V kategorii DUO se umístili na krásném, ale nepopulárním 4. místě v republice.
Dále startoval v kategorii singl muži, ve které vybojoval a získal titul MISTR ČESKÉ REPUBLIKY PRO ROK 2021. A tím vybojoval i nominaci na Mistrovství světa, které bude probíhat na konci listopadu ve Francii.
Získání tohoto umístění a nominace na MS je výsledkem důsledné tréninkové přípravy pod vedením trenérky Mgr. Moniky Váňové. Pro představu, Jáchym trénuje 4x týdně, 3 hodiny denně v klubu sportovního aerobiku ve Zlíně. MV Team UTB Zlín přivezl z MČR celkem 10 cenných kovů, což je velký úspěch. Budeme věřit v další skvělá umístění na závodech v ČR i v zahraničí a zároveň děkujeme za podporu Městu Luhačovice a společnosti TVD Rokytnice.