Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

15. 11. 2021 | Aktuality z města | Autor: redakce

Tady pramení architektura spolu s novým turistickým průvodcem

Tady pramení architektura spolu s novým turistickým průvodcem

Představení nového turistického průvodce s mapkou a komentovaná prohlídka architektonických skvostů Luhačovic byla velkým lákadlem pro místní, lázeňské hosty a návštěvníky našeho města. 


Téměř stovka nadšenců procházela Luhačovicemi po stezce, kterou lemují historické budovy různých architektonických stylů. Po krátkém představení nového turistického průvodce pod názvem "Tady pramení architektura" na terase hotelu Alexandria a symbolickém křtu rukou starosty města, vyrazila skupina nadšenců na komentovanou procházku za poznáním historickým budov po jedné ze tří tras nového průvodce. První delší zastávka byla v hotelu Radun, kde majitelé hotelu, Jana a Marek Nesázalovi, uvítali návštěvníky sklenkou Svatomartinského vína. Následovala krátká prohlídka hotelu, který byl navržen světoznámým architektem Bohuslavem Fuchsem ve funkcionalistickém stylu. Prohlídka pokračovala kolem hotelu Palace, radnice, poštovního úřadu, ulicí Dr. Veselého až k Divadelní kavárně. Zde čekalo další překvapení v podobě horké medoviny od majitelů Divadelní kavárny a restaurace, manželů Kubíkových. 

Spoustu zajímavých informací se návštěvníci dozvěděli také o dalších architektonických skvostech, jako je Jurkovičův dům, Vila Alpská růže, Vila Pod lipami, Malá a Velká kolonáda, Inhalatorium a jiných. Prohlídku průvodkyně, paní Blanka Petráková a Ladislava Horňáková, ukončily v Hale Vincentka. Z krásného nedělního odpoledne si účastníci kromě spousty nových poznatků odnesli novou brožuru, která obsahuje informace o 35 architektech a stavitelích a jejich realizacích - celkem 60 budov s mapkou a třemi trasami. Brožura je opatřena QR kódem, který vás zavede do webového prostředí vybaveného dalšími informacemi a příběhy slavných vil a jejich tvůrců.

Všichni zájemci o architekturu a historické budovy v našem městě si od dnešního dne mohou vyzvednout brožuru v Městském turistickém a informačním centru.

 

 

Nahoru