Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

19. 11. 2021 | Aktuality z města | Autor:

Koník Emil potěšil seniory

Koník Emil potěšil seniory

Díky Nadačnímu fondu Českého rozhlasu a projektu Ježíškova vnoučata  mohl v úterý 16. listopadu navštívit DS Luhačovice terapeutický koník Emil. Emil se specializuje na terapii zejména u ležících klientů, ale radost udělal všem. 


Nadšení z něj byli jak klienti, tak zaměstnanci. Jeho panička Veronika Šranková je zkušená hipoterapeutka, která ví, jak pracovat se seniory a tak si mohli užít mazlení s poníkem, ale také se o koníkovi něco dozvědět. Veronika Emila cíleně cvičí pro práci s klienty se specifickými potřebami. Emil je velmi trpělivý a klidný koník plemene falabella, které se vyznačuje přátelskou povahou a ochotou se učit. Má hebký kožíšek a hřívu, kterou si klienti mohli česat a připínat do ní sponečky nebo kolíčky se slovy, které souvisí s koněm. Emil má také speciální botičky, aby mu chůze po dlažbě nebo linoleu nečinila potíže. Některé seniory nadchla návštěva malého černého koníka tak, že jedno oko nezůstalo suché. Pro naše klienty to byl neobyčejný zážitek, který si snad ještě v příštím roce zopakujeme. Budeme si to přát u Ježíška.

Mockrát děkujeme Emilkovi a Veronice za jejich trpělivost a radost, kterou k nám přinesli. Věříme, že se ještě uvidíme!
Více o Emilovi a jeho práci se můžete dozvědět na www.emilpomaha.cz

Domov pro seniory Luhačovice se letos opět zapojuje v projektu Ježíškova vnoučata, kde můžete plnit vánoční přání seniorům. Seznam všech přání najdete na webu www.jeziskovavnoucata.cz.

 

   

Nahoru