Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

30. 11. 2021 | Aktuality z města | Autor:

Lázeňská káva jako výhra v naší soutěži

Lázeňská káva jako výhra v naší soutěži

Stále atraktivní ceny v naší facebookové soutěži lákají více a více soutěžících. V posledním letošním kole soutěžíme o tři druhy balení lahodné Lázeňské kávy od místní pražírny a výrobce, který nese stejný název -  Lázeňská káva. Soutěže se může zůčastnit každý, kdo správně odpoví na otázku:

"Jaké variety arabiky obsahuje naše nejoblíbenější káva Brazílie Ponto Alegre?"


Káva k lázním patří podobně jako pítko nebo oplatek. Tomu věří i v Lázeňské kávě. Snaží se od roku 2016 povznést kávovou kulturu v místě, kam vždy patřila, v českých a moravských lázních. Lázeňská káva je symbolem tradice, kvality a řemesla s ohledem na nové poznatky a techniky, což je charakteristické i pro moderní lázeňství. 

Lázeňská káva je pražírna, která praží výběrovou kávu a vlastní kávové směsi.  Kávu vybírá z plantáží po celém světě podle toho, kde je zrovna aktuální sklizeň kávy. Mimo výběrovou kávu, o které víte přesný původ, odrůdu, metodu zpracování, datum pražení nebo třeba jméno farmáře najdete v jejich širokém eshopu přes 90 značek kávového vybavení od pákových kávovarů, přes automatické kávovary až po alternativní přípravu kávy. 

Dvanáctičlenný tým Lázeňské kávy dokáže zajistit vhodný kávovar do kanceláře nebo kavárn a to s plným servisem a školením. Kurz Barista, který umí rozšířit dovednosti v přípravě kávy nabízí s akreditací ministerstva Školství a jde tak čerpat jako rekvalifikační kurz nebo kurz potřebný před podnikáním v oboru gastronomie. 

O kávě edukuje také širokou veřejnost. Velmi populární jsou prohlídky pražírny s pražičem, kde se návštěvník zábavnou formou dozví jak se káva pěstuje, praží, zpracovává a nahlédne do zákulisí fungování moderní pražírny kávy. O kávě píší také obsáhlý blog a pro kávové nadšence připravili online Akademii kávy, kde v 10 týdnech zdarma provedou zájemce kávovým světem s možností získání Řádu zlaté konvičky :)

Do soutěže se můžete zařadit na facebookovém profilu města Luhačovice tím, že do příspěvku z 1.12.2021 napíšete správnou odpověď na soutěžní otázku. Náhodný los pak může lehce padnou právě na vás.

Užijte si tedy vánoční svátky v pohodové atmostféře s šálkem výtečné Lázeňské kávy.

 

 

Nahoru

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.