Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

7. 12. 2021 | Aktuality z města | Autor:

Změna parkování na sídlištích

Změna parkování na sídlištích

Na sídlišti Masarykova a v Zahradní čtvrti začne od jara příštího roku platit nová parkovací úprava, jejímž cílem je zefektivnění využití parkovacích míst.


Nově bude možné parkovat v těchto lokalitách denně od 7:00 do 18:00 hod. bez omezení. Mimo tuto dobu v čase od 18:00 do 7:00 hod. bude parkování umožněno pouze majitelům vjezdových oprávnění vydaných městem. Dvě karty zdarma na domácnost budou pouze pro občany s trvalým pobytem, vlastnícím řidičský průkaz a nebudou omezeny na SPZ auta. Karty pro Masarykovo sídliště budou vydávány od 3.1.2022 a karty pro sídliště v Zahradní čtvrti od 1. 3. 2022.  Předběžně můžou lidé počítat s platností parkovacího systému od 1. února na sídlišti Masarykova a od 1. dubna v Zahradní čtvrti. „Je potřeba zdůraznit, že ani majitelé karty nebudou mít stoprocentní garanci místa, při současném nedostatku parkovacích míst, to není možné. Cílem této úpravy je docílení efektivnějšího, spravedlivějšího systému pro naše občany, kteří se do těchto lokalit vracejí večer z práce a marně hledají, kam odstavit své vozidlo. Omezit všechny, kteří tam nechávají stát auta delší dobu a většinou tam ani nebydlí. Věřím, že nová úprava parkování bude úspěšná a budeme pokračovat v dalších lokalitách. Navíc do konce března příštího roku dokončíme odstavné parkoviště za MATem, které může sloužit i těm, kteří vjezdové karty nedostanou,“ řekl starosta Marian Ležák   

Chci kartu. Co je potřeba udělat?

-         Přijďte na Městský úřad v Luhačovicích (dveře č. 007)

-         Přineste si řidičský a občanský průkaz

-         Doložte, že máte trvalý pobyt nebo si vyřiďte trvalý pobyt

-         Obdržíte kartu S

-         Karta Vám umožní celoroční večerní parkování u Vašeho sídliště

-         Karta negarantuje konkrétní parkovací místo, ale umožňuje vjezd na parkovací plochy

-         Karta NENÍ zpoplatněna

Platí pouze pro občany Luhačovic s trvalým pobytem v dané oblasti. 

 

Nahoru