Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

10. 1. 2022 | Aktuality z města | Autor:

Koledníci Tříkrálové sbírky vybrali rekordní částku

Koledníci Tříkrálové sbírky vybrali rekordní částku

V sobotu 8.10. 2022 proběhla Tříklálová sbírka, na které se podařilo vybrat krásných 459 809 Kč. Tato částka však není ještě konečná. Pořádající organizace, Charita Luhačovice, informovala, že i nadále jsou k dispozici až do 16. ledna 2022 statické pokladničky a na stránkách www.trikralovasbirka.cz najdete ONLINE kasičku, kde je možné přispět až do 30. dubna 2022. Číslo účtu: 66008822/0800 a jedinečný variabilní symbol Charity Luhačovice je 777970054. Konečnou částku tedy budeme znát až po 16. lednu 2022.


Všechny sbírkou získané finance jsou odeslány na celorepublikový bankovní účet a následně jsou podle jasných pravidel přerozdělovány, a to dle rozhodnutí rady ředitelů Charity ČR a České biskupské konference.

Celá tato částka se rozděluje následujícím způsobem:
 65% Charita Luhačovice (v olomoucké arcidiecézi z rozhodnutí ředitelů z roku 2003 organizátoři, tedy i Charita Luhačovice, ponechávají 7% v tzv. krizovém a nouzovém fondu na pomoc charitám a potřebným při nepředvídaných situacích v arcidiecézi, např. živelné katastrofy atp.);
 15% projekty diecéze, v našem případě olomoucká arcidiecéze;
 10% dlouhodobé humanitární mise Charit ČR v zahraničí;
 5% celostátní projekty Charity ČR;
 5% zákonem povolené režie.

"Velké poděkováním patří všem, kteří s námi při organizaci tříkrálového koledování na Luhačovicku spolupracovali. Děkujeme všem duchovním správcům farností, pracovníkům provozoven, obecních úřadů, prodavačům a řadě dobrovolníků, kteří se i v letošním roce nezištně zapojili a dosud zapojují. Poděkování patří také našim partnerům, kteří dovolili umístit naše tříkrálové kasičky ve svých objektech a provozovnách.
Charita Luhačovice napíná všechny své síly tak, abychom v současné situaci pomohli dle našich možností všem, kteří se na nás obrátí. K tomu bude i v letošním roce sloužit výtěžek Tříkrálové sbírky, který podpoří především stávající sociální služby Charity Luhačovice a také rodiny s dětmi a seniory v nepříznivé životní situaci.
Děkujeme, že i v těchto složitých časech myslíte na druhé, a jste stále ochotni pomáhat. "

Mgr. Lenka Semelová, ředitelka organizace, lenka.semelova@luhacovice.charita.cz, 731 402 043 Mgr. Karel Adámek, místní koordinátor Tříkrálové sbírky 2022, karel.adamek@luhacovice.charita.cz, 737 012 235

Více informací na www.trikralovasbirka.cz.

Přinášíme Vám fotogalerii ze sobotní Tříkrálové sbírky.

 

Nahoru