Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

12. 1. 2022 | Cestovní ruch | Autor:

Volné vstupy do Městské plovárny Luhačovice v naší soutěži

Volné vstupy do Městské plovárny Luhačovice v naší soutěži

S novým rokem jsme rozběhli další sérii soutěží, ve kterých Vám představujeme činnost luhačovických podnikatelů, ale také kulturních, zájmových a sportovních organizací. Soutěž probíhá na městském Facebooku https://www.facebook.com/mestoluhacovice, kde při splnění zadaných úkolú, můžete vyhrát atraktivní ceny.  Hned první lednová soutěž se těší opravdu velkému zájmu, soutěžíme totiž o volné vstupy do Městské plovárny Luhačovice. Pokud jste nestihli nezoufejte, stále máte šanci vyhrát a to do 16.1.2022. Stačí, když odpovíte na následující otázku:

Napište datum, kdy byla zahájena výstavba současné Městské plovárny v Luhačovicích. Přidejte "like" na FB profilu Města Luhačovice a FB profilu Městské plovárny a výhra může být Vaše.


Městská plovárna Luhačovice: bohatý program v unikátní budově

I když v posledních dnech klesají teploty pod bod mrazu, přesto si lidé v Luhačovicích mohou užívat vodních radovánek. Městská plovárna Luhačovice má totiž pro ně připraven nejrůznější atraktivní program.

Děti různého věku si zde mohou užít zájmové kroužky plavání, v naší nabídce nechybí ani individuální lekce plavání pro začátečníky i pokročilé. Každou středu od 13:00-14:00 hodin zde probíhá plavání pro seniory a každé úterý a sobotu je pro zájemce k dispozici parní kabina s vonnou esencí,“ přiblížil ředitel Sportovního centra Radostova Miroslav Talaš. Současně připomněl, že lidé mohou využít i zvýhodněných vstupů a také například i možnosti bohatého výběru občerstvení.

V letních měsících nabízíme pohodu slunění na terase, která se také využívá pro promítání letního kina,“ doplnil Miroslav Talaš. Právě na letní měsíce připravuje organizace pro své návštěvníky další překvapení. „Zatím je vše ve fázi vyjednávání a bylo by předčasné prozradit, o jaká půjde,“ usmál se ředitel Sportovního centra Radostova. Podle něj, pokud lidé do plovárny nezamíří přímo na kurzy, na které se musí předem objednat, vidí aktuální návštěvnost na stránkách www.plovarnaluhacovice.cz.

Podle tohoto údaje si tak mohou zvolit dobu, kdy na plovárnu vyrazí. Kromě toho nabízíme našim návštěvníkům systém on-line. Přes e-shop mohou dobíjet své čipy, kdy aktuálně vidí, jaký mají zůstatek. Mohou si také prostřednictvím e-shopu nakoupit nejrůznější suvenýry,“ doplnil Miroslav Talaš.

Městská plovárna v Luhačovicích se kromě své široké nabídky pro své návštěvníky, může pochlubit jedinečnou architekturou budovy, ve které se nachází.

Autorem návrhu původní plovárny, urbanistického řešení Bílé čtvrti a výrazné budovy pošty je architekt Bohuslav Fuchs. Plovárna a hotel Krystal tvoří funkcionalistickou odpověď na známější secesní stavby ve městě (např. od Dušana Jurkoviče). Stavba, budovaná společně s lázeňskými pensiony Ivo, Kras, Avion, Viola a Radun v letech 1926–1927, svým významným umístěním v urbanistickém konceptu podkovy „řídila“ všechny objekty ve svém okolí a orientovala jejich rekreační části. Stavba se sestávala z plaveckého bazénu, brouzdaliště a prostoru pro slunění. Hlavní bazén byl dlouhý 37 m a široký 15 m, asi ve dvou třetinách rozdělený zdí na dvě části. Hloubka bazénu v plavecké části se pohybovala od 100 do 160 cm a od 60 do 100 cm v neplavecké části. Součástí objektu byly i převlékárny a toalety.

 

 

 
Nahoru

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.