Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

28. 2. 2022 | Aktuality z města | Autor:

Pomoc Ukrajině

Pomoc Ukrajině

V souvislosti se situací na Ukrajině připravuje vedení města Luhačovice ve spolupráci se ZK seznam ubytovacích zařízení s možností zajištění stravování.

Zájemci o tuto podporu můžou zaslat registraci na web: http://www.suz.cz/ubytovani-pro-ukrajinske-rodiny/


Finanční pomoc nebude město organizovat samostatně, ale podpoříme některou z již vzniklých a ověřených organizací, např.:

Člověk v tísni https://www.clovekvtisni.cz/darujte/jednorazove?amount=1000&accountId=7

Charita ČR https://www.charita.cz/podporte-nas/darujte/v-zahranici/charita-pro-ukrajinu/

Důležité weby, infolinky, odkazy:

důležité informace pro občany Ukrajiny v češtině i ukrajinštině najdete na webu MV https://www.mvcr.cz/clanek/informace-pro-obcany-ukrajiny.aspx

 

Pracoviště MV odboru azylové a migrační politiky - Zlínský kraj:

Oddělení pobytu cizinců Zlínský kraj, Pod Vrškem 5360, 760 01 Zlín, tel.: 974 801 801(Po až Čt: 8:00 - 16:00, Pá: 8:00 - 12:00)

Úřední hodiny:   PO, ST: 8.00 - 17.00

                          ÚT, ČT:  8.00 - 12.00

Ve Zlínském kraji řeší aktuální požadavky firem v souvislosti s pracovníky z Ukrajiny a jejich rodinnými příslušníky Kontaktní centrum pro Východní trhy v rámci Krajské hospodářské komory, e-mail: lavrovicova@khkzk.cz

Centrem na podporu integrace cizinců (krajská pobočka v budově Centroprojektu ve Zlíně - http://www.integracnicentra.cz/zlinsky-kraj/)

Materiální pomoc bude koordinována, aby byla účinná a budeme průběžně informovat o možnostech. Aktuálně bude ZK přes obce organizovat sbírku potravin a drogerie pro další využití přes potravinovou banku.

 

 

Nahoru